Etkinlik Önerisi: Evde Montessori Semineri

0
1165

“Tek başıma yapabilmem için bana yardım et ve nasıl yapıldığını bana göster. Bunu benim için yapma. Kendim yapabilirim ve yapmak isterim. Bana nasıl yapacağımı öğretirken sabret. Bu belki uzun sürebilir. Ve belki daha uzun zamana ihtiyacım var. Fakat bilmelisin ki birkaç deneme ile yapacağım şeyi başarmak isterim. Hata yapabilme ihtimalim olduğunu da düşünmelisin. Ama unutma ki ben sadece bu hatalarla gerçek manada bir şeyler öğrenebilirim.”

Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği tarafından 6 Ocak 2018 Cumartesi günü 14.00-16.00 arasında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek seminerde, Montessori eğitim felsefesinin ne olup ne olmadigini, evde ve günlük hayatta nasıl uygulanabileceği hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Montessori eğitim felsefesi, her çocuğun biricikliğine inanır ve temel mottosu, ‘bana kendim yapabilmem için yardım et’tir. Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir pedagojidir. Bu seminerde, katılımcıların Montessori eğitim felsefesini daha yakından tanımaları, bu eğitim felsefesini çocuklarıyla günlük yaşamlarında kullanabilmek için yapabilecekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmeleri amaçlanıyor.

Seminer ücretsiz. Kayıt için e-posta göndermeye ve rezervasyon yaptırmaya gerek bulunmuyor. Çocuksuz gerçekleşecek seminer sonrasında katılım sertifikası verilmeyecek.

Konuşmacı: Melisa Unat

Ne zaman: 6 Ocak 2018 Cumartesi, 14.00-16.00

Nerede: Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu, Kozyatağı Mahallesi, Buket Sk. No:1 Kadıköy

 

Bilgi için:[email protected]

www.montessori.org.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here