TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Gelecek ve Çocuk Söyleşisi

Görüntülenme 81

0
Etkinlik Önerisi: Gelecek ve Çocuk Söyleşisi
2015 yılında başlayan “Çocuk Dünyasına Yolculuklar” söyleşi dizisi Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde devam ediyor. 
Bir Kitap Lütfen ve Robinson Crusoe 389’un birlikte düzenlediği “Çocuk Dünyasına Yolculuklar” söyleşi dizisinde bu kez çocuklarımızın geleceği üzerine sohbet edilecek.
18 Şubat Pazar günü saat 14.00’te “Gelecek ve Çocuk” temasıyla gerçekleşecek söyleşide, çalışmalarını Eğitim Reformu Girişimi’nde sürdüren gazeteci, eğitim uzmanı Umay Aktaş Salman ve Barış İçin Müzik Vakfı Koordinatörü Eren Topal yer alacak.
Edebiyat ve sanatın insanlık tarihindeki rolü ve önemi tartışmasız çok büyük. Hayal etmek, bu hayalleri gerçekleştirmeye çalışmak, görmek, başka dünyaları tanımak ve anlamak en çok edebiyat ve sanat üzerinden mümkün oluyor. Peki, sanatın ve edebiyatın çocukların yaşamındaki etkileri neler? Çocuğa neler katar? Son zamanlarda çocuk kitaplarındaki denetim tartışmasını da göz önünde bulundurduğumuzda edebiyatta, sanatta denetim ne anlama gelir? Sonuçları neler olur? Eğitim alanında ülkemizde neler yaşanıyor? Eğitim sistemine dair genel sorunlar ve bu sorunların yansımaları nelerdir? Onca olumsuzluk arasında iyi örnekler de yok mu? Peki, eğitim mecralarında öğrenciler sanatla buluştuğunda bunun çocuğun yaşamındaki etkisi ne olur?

Çocukluğun ne olduğu, çocukların sanat ve edebiyatla kurdukları, kurmak istedikleri ilişkinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili farklı cephelerden farklı seslerin duyulduğu bir dönemdeyiz. Doğaldır ki anne babalar ve eğitimciler neyin doğru olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Bu söyleşide, doğru ya da yanlış etiketlerini kullanmadan, çocukların kendilerinden yola çıkarak, çocuğa değen her alanı konunun uzmanlarıyla tartışabilirsiniz.

Etkinlik ücretsizdir.

 

Ne zaman: 18 Şubat Pazar, 14.00

Nerede: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi No: 46 Gözcübaba / Kadıköy / İstanbul

Bilgi için: 0216 357 28 36

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!