Etkinlik Önerisi – ‘Hayır, Sandığınız Gibi Değil’

0
808

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yer alan Galeri KHAS’ta yeni, önemli ve ilgi çekecek bir sergi sanatseverlerle buluşuyor. Küratörlüğünü, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı ve 14. İstanbul Bienali kapsamında açılan ‘Hayır, sandığınız gibi değil’ adını taşıyan sergi, çağdaş sanatçıların edisyonlarından oluşuyor.

1442583572_BUGRA_EROL___Evinde_gibi_hisset2

1 Kasım 2015’e kadar açık kalacak olan ve Kahraman’ın, edisyon eserlerden hazırladığı “Hayır, sandığınız gibi değil” adını taşıyan sergide, 13 sanatçının işlerine odaklanılıyor. Sergide, Ahmet Duru, Ahmet Polat, Ardan Özmenoğlu, Buğra Erol, Erdoğan Zümrütoğlu, Fırat Engin, Gözde Türkkan, Hale Tenger, Mustafa Horasan, Seçkin Pirim, Selçuk Ceylan, Sıtkı Kösemen ve Orhan Cem Çetin’in işleri yer alıyor.

Edisyonlar Contemporary Istanbul’un özel girişimi CI Editions tarafından gerçekleştirilmiş koleksiyondan seçildi. Bu yönüyle gerçekleştirilen sergi ilklerden biri olma niteliğini taşıyor. Kahraman serginin bu yönüyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çağdaş sanat dünyasının Türkiye’de sahip olduğu düzey evrenseldir. Bu sanatı oluşturan geniş alanda son kuşak sanatçılar son derece etkileyici yapıtlar üretiyor. Bu yapıtlar çeşitli mecralarda izleyiciye ve izler çevreye yayılıyor. Fuarlar aracılığıyla da evrenselleşmiş durumda. Ne var ki, çok zayıf olduğumuz ve hayli ihmal edilmiş alan. CI bu konuda önemli bir hamleyi geçen yıl başlattı. Biz de o birikimden önemli bir seçki oluşturduk. Bununla hem çağdaş sanatın yeni ve farklı bir çizgisini sunuyoruz hem de bu alanın daha geniş bir çevreye, tabana yayılması, yaygın olduğu tabanın genişlemesini umuyoruz.”

Sergi 1 Kasım 2015 tarihine kadar Kadir Has Üniversitesi’nde görülebilir. Sergiyle ilgili ayrıntılı bilgiyi www.facebook.com/Galeri-KHAS sayfasında da bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here