TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Kadıköy Çevre Festivali 2018

Görüntülenme 363

0
Etkinlik Önerisi: Kadıköy Çevre Festivali 2018

31 Mayıs – 3 Haziran 2018 tarihleri arasında “Doğaya Emek Ver” temasıyla Selamiçeşme Özgürlük parkında düzenlenecek Kadıköy Çevre Festivali, dört gün boyunca doğayı odağına alan çok sayıda kurum ve kişiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor. Festivale katılım ücretsiz.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve toplam 20,000 ziyaretçiyi ağırlayan Kadıköy Çevre Festivali; doğadan, çevreden yana olan bütün demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin kısacası doğayı korumak için emek veren tüm bileşenlerin katılımına açık.

Katılımcı kurumların stantları ile yer alacağı festivalin programı yine katılımcılarla birlikte oluşturuldu. Atık üretiminin azaltılması hedeflenen festivalde atölye, söyleşi, tiyatro, film gösterimi, sergi, konser gibi çok sayıda etkinlik yer alacak.

Her yaştan ziyaretçinin ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştireceği festival kapsamında katılımcılar stantlarında ekolojik yaşam deneyimlerini ve çalışmalarını paylaşacak. Küçük çevreciler için gün boyu süren atölyeler, drama eşliğinde kitap okumaları ve oyunlar yer alacak olup çevreye duyarlı üretici kurumların geri dönüşüm, iklim, enerji ve su tasarrufu konularında hazırlamış oldukları tiyatrolar sergilenecek.

“Marmara Denizi ve Biyolojik Çeşitliliği” konusunun öne çıkarılacağı stantlar ve etkinlikler tüm İstanbullulara dört gün boyunca doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

 

Ne zaman: 31 Mayıs – 3 Haziran / Saat: 12.00-19.00

Nerede: Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Programı ve katılımcıları görmek için:
http://cevrefestivali.kadikoy.bel.tr/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!