TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Kanada Eğitim Sistemine Yolculuk

Görüntülenme 396

0
Etkinlik Önerisi: Kanada Eğitim Sistemine Yolculuk

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden söz edildiğinde akla genellikle Singapur ya da Finlandiya gelir. Oysa Kanada, daha az tanınmakla birlikte uzun yıllardır istikrarlı bir biçimde uluslararası sıralamalarda en üstlerde yer alan bir ülke. Kanada, uluslararası PISA testlerinin sonuncusunda, matematik, bilim ve okuma alanlarının üçünde birden ilk ona giren birkaç ülkeden biri oldu.

En temel özelliği “adil ve eşit erişim” olan Kanada eğitim sisteminin bu özelliğini, göçmen çocukların yüksek akademik başarılarında görmek mümkün. Son üç yılın PISA sonuçları, yeni göçmenlerin çocuklarının testlerde sınıf arkadaşları kadar yüksek puanlar aldığını gösteriyor. Bu sonuçlar Kanada’yı göçmen çocukların göçmen olmayan çocuklarla benzer başarı düzeyine ulaştığı sayılı birkaç ülkeden birisi konumuna getiriyor.

Dünyanın en başarılı eğitim sistemlerinden biri olarak kabul edilen Kanada eğitim sistemini yerinde görmek ve incelemek amacıyla 23-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Kanada Toronto gezisi düzenleniyor.

Magidos Tur ve WCEP (Worldwide Cultural Exchange Program/Uluslararası Öğrenci Değişim Programı) iş birliğiyle düzenlenecek olan Kanada Toronto eğitim inceleme gezisi çerçevesinde konsolosluk ve Kanada Eğitim Ofisi ziyaretlerinin yanı sıra üniversite, anaokulu ve ilkokul gezileri planlanıyor. Bu gezi sayesinde eğitimciler kendi eğitim sistemimiz ile dünya çapında başarılara imza atan başarılı bir sistemi karşılaştırma ve yeni fikirler edinme şansı bulacak. Kazanımları paylaşmak, biraz da dinlenmek ve güzel vakit geçirmek amacıyla gezinin sonunda Niagara Şelalesi turu da yer alıyor.

Gezi Programı ise şöyle:

  1. Gün İstanbul – Toronto İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 13.00’de buluşma. Saat 15.30’da TK 17 ile Toronto’ya uçuş. 18.35’de varış. Otele transfer.
  1. Gün  Toronto Program dahilinde Konsolosluk ve Kanada Eğitim Ofisini ziyaret
  1. Gün Toronto Program dahilinde lise – üniversite okul gezileri
  1. Gün Toronto Program dahilinde anaokulu – ilkokul gezileri
  1. Gün Toronto Panoramik şehir tanıtım gezisi
  1. Gün Toronto Niagara Şelalesi gezisi
  1. Gün Toronto – İstanbul Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Havalimanına transfer. TK 18 ile 22.15’de İstanbul’a uçuş. Ertesi gün (30 Ocak 2018 ) 16.05’de varış ve gezinin sonu.

 

Daha detaylı bilgi için: http://www.ogrencigezileri.com/2017/12/06/kanada-egitim-inceleme-gezisi/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!