TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Kültür Bavulu

Görüntülenme 417

0
Etkinlik Önerisi: Kültür Bavulu

Kültürel değerlerin zenginliği açısından dünyanın en önemli coğrafyalarından birinde yaşıyoruz. Bu zenginliğe sahip çıkmak ve ona saygı duymak, ancak onu tanıma ve koruma bilincini küçük yaşlarda kazanarak mümkün. Kültür Bavulu, tam da bu noktadan hareketle 5 -13 yaş grubundaki çocuklar için kültürel miras eğitim programları hazırlıyor.

Program, çocukların İstanbul’u, müzeleri ve geçmişi eğlenerek anlayabilmelerini amaçlayan oyunlar ve atölyelerle zenginleştirilmiş. Ebeveyn katılımlı programlar ile aileler de hem İstanbul hakkında bilmediklerini öğreniyor, hem de İstanbul müzelerinin koleksiyonlarını çocuklarıyla birlikte keşfetme fırsatını yakalıyorlar.

Gezilerin hem aileler hem de çocuklar için en sevilen ve heyecanla beklenilen bölümü gezi sonlarındaki atölyeler. Atölye kısmında dileyen ebeveyn atölyelere katılabilirken, dileyenler, dinlenebiliyor ya da müzeyi sakince gezebiliyorlar. Atölyede kendi ürünlerini ortaya çıkaran çocuklar, bazen müzenin bahçesinde, bazen gördükleri eserlerin en yakınında onlardan esinlenerek kendi hatıralarını oluşturmanın keyfini yaşıyorlar.

İpuçları ve gizemlerin peşinizi bırakmayacağı oyun odaklı gezilerin önümüzdeki haftalar için programı şöyle:

24 Kasım 2019 Pazar Ayasofya’nın Gizemi ve Mozaik Atölyesi

1 Aralık 2019 Pazar Anadolu’nun Önsözü Assurlular ve Haritada Kaybolmak oyunu

 

Gezilere katılmak ve bilgi almak için: [email protected]

Instagram: kulturbavulu_ist

 

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!