TRENDLER

Etkinlik Önerisi – Masal Şenliği

Görüntülenme 529

0
Etkinlik Önerisi – Masal Şenliği

“Masal iyileştirir, masal büyütür, masal düşündürür, masal çözer!” inancına sahip bu işe gönül verenler tarafından masal anlatıcılığı sanatı yeniden canlandırılıyor.

Beşiktaş Belediyesi ve KidsNook Masal Akademi, 12-13 Eylül tarihlerinde Akatlar Sanatçılar Parkı’nda “Bir Varmış Bir Yokmuş” masal şenliği gerçekleştiriyor. İki gün boyunca sürecek etkinlik, dopdolu programı ile hem çocukları hem yetişkinleri masalların büyülü dünyasına götürüyor! Katılımın ücretsiz olduğu bu özel organizasyona herkes davetli!

Türkiye’deki masalcıların bir araya geldiği, çocuklar için masal anlatım performanslarının sergilendiği, ebeveynlere ve öğretmenlere yönelik eğitimlerin verildiği bir masal merkezi olarak kurulmuş Kidsnook Masal Akademi ve Beşiktaş Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza atıyor. KidsNook Masal Akademi çatısı altında buluşan masalların gücüne inanmış “bir masalcı, bir oyuncu, bir yazar, bir filolog, bir sosyolog ve bir iletişim uzmanı”ndan oluşan 6 kişilik ekip ve Beşiktaş Belediyesi tarafından hazırlanan “Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Şenliği”, 12-13 Eylül tarihlerinde Akatlar Sanatçılar Parkında gerçekleşiyor!

Türkiye’nin farklı illerinden gelen anlatıcıların ve Türkiye’nin en önemli müzelerinin ağırlanacağı şenlikte çocuklar ve yetişkinler, masalların büyülü dünyasında kaybolacak…

Masal anlatacak isimlerden bazıları ise şöyle:

Ayşegül Dede, Sara Şahinkanat, Serkan Kırmızı, Elizabeth Caldwell, Nilay Yılmaz, Özge Yaran, Semih Ali Aksoy.

Masalın aynı zamanda terapi unsuru olarak da ele alınacağı etkinlikte Dr. Nesli Keskinöz Bilen “Masallar ve Bilinçdışındaki İzdüşümleri”ni anlatacak. Çocuklar için yaratıcı drama ve dans performansları da sahnelenecek. Bu özel organizasyon, gerek açık sahne gerekse kapalı çadır programları ile çocukları ve her yaştan dinleyiciyi masallar dünyasında iki gün boyunca ağırlayacak… Şenlik,13 Eylül Pazar akşamı Demet Tuncer’in şovuna sürpriz ünlülerin katılmasıyla son bulacak. Etkinlikle ilgili detaylı bilgilere www.birvarmisbiryokmus.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!