Etkinlik Önerisi: Meraklı Kedi Yaz Okulu

0
1933

Ailelerin, eğitimcilerin ve gönüllülerin bir araya gelmesiyle kurulan Başka Bir Okul Mümkün Derneği (BBOM) Meraklı Kedi İlkokulu, “Başka Bir Yaz Okulu” da mümkün diyerek iki haftalık bir yaz okulu programı başlatıyor. 

Demokratik yönetim, alternatif eğitim, ekolojik duruş ve özgün finansman ilkelerini esas alan Ankara’daki Meraklı Kedi İlkokulu, çocukların oyun oynama hakkını her daim saklı tutan, yaşayarak öğrenme, deneyimleme, tasarlama ve en çok da eğlenme amaçlı farklı içeriklerle dolu bir yaz okulu programı hazırladı.

Yaz okuluna sabahları kahkaha yogası ile bedenlerini rahatlatarak başlayacak çocuklar, yaratıcı drama ile farklı bakış açılarına, içlerindeki yaratıcı ışığa ve bedenlerinin sınırlarına dair farkındalık kazanacaklar.

Çocukların doğayla bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenecek ekoloji temalı atölyelere, hayata dair pratik bilgileri eğlenerek öğrenecekleri eğitici oyunlar ve kodlama çalışmaları eşlik edecek.

Meraklı Kedi Yaz Okulundaki tüm sanat ve zanaat atölyeleri alternatif eğitim esasları gözetilerek hazırlandı. Çocuklar bu atölyelerde sanatın terapötik gücünden ilham alacak, doğal malzemeler kullanarak hayal edileni gerçeklestirmenin mutluluğunu yaşayacaklar. 

Klasik bir yaz okulundan farklı olarak Meraklı Kedi Yaz Okulu, çocukların, eski zamanların sokakta geçen yaz tatilleri gibi zaman geçirebilecekleri bir okul ortamı sunmayı amaçlıyor. Bu ortamda çocuklar bahçede ağaçtan bol bol meyve toplayacak, mutfakta kurutacak ve reçel hazırlayacaklar.

Oryantiring, jimnastik, yüzme, tenis, tırmanış ve gezilerin de yer alacağı Meraklı Kedi Yaz Okulu Programı, başlıklardan çok içeriğe odaklanırken, farkındalık ve içselleştirme sağlayan yöntemleri kullanıyor. Çoklu zeka uygulamalarının doğasında yer aldığı program aynı zamanda her çocuğun farklı öğrenme hakkını gözetiyor.

Kayıt dönemleri:

2-13   Temmuz / 16-27 Temmuz 2018

Daha fazla bilgi için: www.bbomankara.org

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here