TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Meraklılar Buluşuyor

Görüntülenme 620

0
Etkinlik Önerisi: Meraklılar Buluşuyor

Uzun süredir birlikte çalışmalar yürüten, alanında uzman 24 eğitmenin bir araya gelmesiyle kurulan Öğrenme Meraklıları Sosyal Girişimi, eğitim, program geliştirme ve danışmanlık hizmetleri veren ve tüm faaliyetlerinden elde edilen artı değerin tamamını eğitim hakkından yeterince yararlanamayan dezavantajlı gruplara ulaşmak amacı ile kullanan bir oluşum.

“Öğrenme meraklıları” yaşamdaki tüm rollerimizle “öğretmek” ve “öğrenmek” kavramları üzerinde yeniden düşünüp, tartışıp, anlamak ve anlamlandırmak amacıyla bu kez İstanbul’da buluşuyor. 23-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yeşilyurt Açı Koleji’nde düzenlenecek etkinlikte, “öğrenmek  ve öğretmek” kavramlarının farklı disiplinlerin bakış açısıyla tartışılacağı bir söyleşi ve 4 farklı atölye gerçekleştirilecek. Etkinlik konuya ilgi duyan tüm yetişkinlere açık.

Katılımcıların soru ve birikimleriyle zenginleşecek buluşmada yer alan atölyeler ise şunlar:

1. Bilginin Dönüşümü Atölyesi (Rehber, Burcu Güngör Cabbar):  Merak ve öğrenme arasındaki ilişkiye ekoloji temelli bir sorgulama yaparak “doğayı öğrenmek mi, doğadan öğrenmek mi?” sorularına yanıt aranacak.

2. Bir Bavul Kitap Atölyesi (Rehber, Murat Moroğlu):  Çocuğun yaşamına almasını istediğimiz şeyleri, öğretmeden, neden sonuç ilişkisi ile alabilmesini nasıl sağlayabiliriz? Bu atölyede çocuk kitaplarını nasıl seçebilirim sorusuna yanıt aranacak.

3. Disiplinlerarası Sanat ve Öğrenme Atölyesi (Rehber, Seda Özensoy): Bu atölyede “disiplinlerarası sanat bir temaya nasıl yaklaşır, kendimizle ilgili öğrenmeler dünyaya yeni bir merak duygusu ile bakmamız sağlar mı?” sorularına yanıtlar aranacak.

4. Şiir ve Estetik Öğrenme Atölyesi (Rehber, Serdar Solkun): Ezberlenen, yığılan bilgi, sanatın, estetiğin özel anlamda da şiirin özüne yaklaşmasına engel oluyor mu? Yeryüzünün en büyük eğitimi olan şiire yaklaşırken okullarda derslerde nasıl bir yol izlenmeli? Şiir bireyle toplum arasında ve onların iç içeliği hakkında bize ne fısıldıyor? Gerçek ile hayal arasında şiir nerede duruyor? gibi sorulara yanıtlar aranacak.

Ayrıntılı bilgi ve katılım için: +90 (535) 663 35 50 www.meraklilarbulusuyor.org

@öğrenmemeraklıları

#öğrenmemeraklıları #merakbitmez

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!