TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Öğretmen Ağı Deneyim Paylaşımı - "Hatayı Hatta'ya Çevirmek"

Görüntülenme 420

0
Etkinlik Önerisi: Öğretmen Ağı Deneyim Paylaşımı -

Öğretmen Ağı deneyim paylaşımlarının İzmir ayağında şu önemli sorunun peşine düşülecek:
Eğitim ortamlarında, yaratıcılığın önündeki en büyük engel nedir?

Okul öncesi, ortaokul Matematik, Türkçe, İngilizce ve ilkokul sınıf öğretmenlerinden oluşan Öğretmen Ağı’dan bir grup öğretmen, önce kendilerine Küçük Prens adını koydular; sonra bu engeli aşmak için yola koyuldular. Yaptıkları saha araştırmasına göre, yaratıcılığın önündeki en büyük engel her yaş grubu için aynıydı: “Hata Yapma Korkusu”. Tasarım odaklı düşünme yöntemini kullanarak farklı yaş grupları için, farklı derslerde kullanılabilecek etkinlikler, ders planları geliştirdiler; bu problemi çözmek için ilk adımı attılar. Şimdi bu çözümleri paylaşmaya başladılar.

Öğretmen Ağı Deneyim Paylaşımları’nda, 16 Nisan Pazartesi 18:00-19:30 arasında Küçük Prens grubundan öğretmen Keziban Özdoğan, geliştirdikleri “Hata Kapsülü” ve “Hata Geri Dönüşüm Kutusu” etkinliklerini paylaşacak. Bu oturumun ardından; yaratıcılık, hata yapma korkusu, sonuç odaklılık ve süreç odaklılık kavramları, katılımcıların da deneyimlerinden beslenerek masaya yatırılacak.

Etkinlik ücretsiz ve herkese açık. Kontenjan 25 kişiyle sınırlı olduğundan, katılmak isteyenlerin kayıt formunu doldurması gerekiyor: https://goo.gl/forms/9RFcewSc25ikr9l03

 

Ne zaman: 16 Nisan 2018, 18.00 – 19.30

Nerede: Türkan Saylan Kültür Merkezi, Kıbrıs Şehitler Caddesi No:12 Alsancak İzmir

Daha fazla bilgi için: http://www.ogretmenagi.org

Etiketler
Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!