TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Öğretmenler İçin İki Günlük Doğa Eğitimi

Görüntülenme 404

0
Etkinlik Önerisi: Öğretmenler İçin İki Günlük Doğa Eğitimi

Düzenli olarak açık havada oynama şansı verilen çocuklar sadece fiziksel açıdan gelişmekle kalmıyor, aynı zamanda hayal güçleri kuvvetli, yaratıcı ve işbirliğine daha yatkın bireyler oluyorlar.

Günümüzde çocuklar sokak oyunlarından ve doğadan giderek uzaklaşıyorlar. Televizyon, bilgisayar, tablet ekranları ve alışveriş merkezleri çocukların en büyük oyun alanları haline geldi. Bunu değiştirmek biraz da eğitimcilerin elinde.

Çocuklarla doğada nasıl keyifli ve etkili vakit geçirebileceğinizi keşfetmek ve daha çok çocuğu doğayla buluşturmak istiyorsanız, “Çocukların Doğaya İhtiyacı Var” projesi çerçevesinde verilen iki günlük eğitime katılabilirsiniz.

İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Birliği, TÜSEV desteği ve BBOM Öğretmen Köyü işbirliği ile düzenlenen eğitim, (devlet) anaokulu ve ilkokul öğretmenleri ile eğitim fakülteleri son sınıf öğrencilerine açık. 

19 yıldır Almanya’ da Orman Okullarında öğretmenlik yapan Hildegard Uhle, eğitmen Nazlı Aykan ve Fatma Gül Akdin tarafından verilecek Öğretmenler İçin Doğa Eğitimi’ne katılım ücretsiz. Eğitim sonunda öğretmenlerden, iki ay içinde en az üç kez çocuklarla doğada etkinlik yapması ve portfolyo hazırlaması bekleniyor. Ayrıca başvurusu kabul edilen kişilerin eğitim sonrasında BBOM İzmir etkinliklerine 6 saat gönüllü destek vermesi talep ediliyor.

Başvuru için https://docs.google.com/…/16k0uaEDC34dPmzgx84QNhLx1NiW…/edit linkindeki formu doldurmanız gerekiyor.

Son başvuru tarihi: 8 Ekim Pazartesi Saat 17:00

Ne zaman: 13- 14 Ekim, 09.00 – 17.00
Nerede: Renkli Orman Okulları, Yakaköy Orman Alanı, Bornova
İzmir Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi

İletişim için: [email protected]

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!