TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Okullarda Şefkatli İletişim

Görüntülenme 344

0
Etkinlik Önerisi: Okullarda Şefkatli İletişim

Günümüzde, okullardaki “zorbalık” diye adlandırdığımız “ilişkisel şiddet” davranış biçimlerini, farklı bir yaklaşımla, örneğin ‘Şiddetsiz İletişim’ yardımı ile empatik bağlantı kurarak anlamaya çalıştığımızda, böyle davranışlarda bulunanlara da, bu davranışlara maruz kalanlara olduğu kadar destek olabilir miyiz?

”Şiddet ne zaman başlıyor? Şefkati engelleyen iletişim biçimleri neler? Saldırganlığı dönüştürmenin araçları olarak ‘Şiddetsiz İletişim’ bize nasıl destek olur?” sorularına cevap arayan seminerde, Vivet Alevi, öğretmenleri, sahalarındaki deneyimlerine bakarak Şiddetsiz İletişim araçlarının nasıl destek olacağını gözlemlemeye davet edecek. Konuşmanın moderasyonunu, öğretmen Gülnaz Bekar yapacak.

Ardından gerçekleşecek soru cevap bölümünde konu, katılımcıların yorumlarını, sorularını ve deneyimlerini paylaşmasıyla derinleşecek. Çevrenizde, eğitim ortamlarında zorbalığın, şiddetin önlenmesi için şefkatli iletişim kurmanın yollarını arıyorsanız; herkese açık ve ücretsiz etkinliğe katılabilirsiniz.

Kayıt için:  https://goo.gl/forms/pQx504uMpZxqmbsN2

 

Ne zaman: 14 Mart Çarşamba, 18:00

Nerede: Kadıköy İDEA, Küçük Moda Burnu Sokak, No:4

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!