TRENDLER

Etkinlik Önerisi – ÖRAV Eğitim Şenliği

Görüntülenme 435

0
Etkinlik Önerisi – ÖRAV Eğitim Şenliği

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek veren Öğretmen Akademisi Vakfı, 28 Kasım Cumartesi günü gerçekleştireceği “Eğitim Şenliği”ne tüm eğitimcileri davet ediyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında tüm eğitimcilerin ve eğitim sorumluluğunu üstlenen paydaşların davetli olduğu bir “Eğitim Şenliği” düzenliyor. Bu anlamlı günde davetliler için hem eğitim atölyeleri hem de keyifli vakit geçirebilecekleri aktiviteler hazırlayan Vakıf, bu sene ilkini gerçekleştireceği Eğitim Şenliği’nin önümüzdeki senelerde de devam etmesini hedefliyor.

28 Kasım Cumartesi günü tüm davetlilerin ücretsiz olacak katılabileceği etkinlik, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde saat 13.00’te başlıyor.

Öğretmenler eğitimde

Katılımcılarına hem eğitici hem de eğlenceli bir program hazırlayan Öğretmen Akademisi Vakfı etkinlik kapsamında, özellikle Vakfın eğitimleriyle henüz tanışma fırsatı bulamamış öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim atölyeleri düzenliyor. Vakfın kurumsal web sayfasındaki etkinlik kayıt formunda tercih ettikleri atölyeleri işaretleyen öğretmenler, etkinlik gününde bu eğitimleri deneyimleme fırsatı yakalıyor. Atölyeler, “Animasyon Simülasyon”, “Çözüm Odaklı Sorular”, “Eğitim Hakkı”, “Meslektaş Koçluğu”, “Sorun Davranışların Yönetimi”, “Takımı Yönetme ve Öğrenme Liderliği” ve “Yaratıcı Öğretmen” olmak üzere yedi farklı içerikte gerçekleştiriliyor.

Atölyelerin ardından iletişim psikolojisi uzmanı ve ünlü yazar Doğan Cüceloğlu, “Öğretmen Olmak ve Bir Cana Dokunmak” başlıklı semineriyle, öğretmen – öğrenci ilişkisinde iletişim ve tanıklık süreçlerini, “Korku ve Güven” ortamlarının eğitim ve öğretmene bakışını irdeleyen yaklaşımlarını katılımcılarla paylaşıyor.

Etkinlik kapsamında ayrıca, ekip çalışmasını ve takım ruhunu destekleyen en keyifli aktivitelerden biri olan “Ritim Terapi ile Ritim Atölyesi” de tüm davetlilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra Vakfın Kasım ayı boyunca sosyal medya hesaplarından ve farkyaratanogretmen.com adlı web sitesinden yürüttüğü ve ünlü isimlerin de anılarıyla destek verdiği “Fark Yaratan Öğretmen” kampanyasının en beğenilen hikayesi de açıklanıyor.

Bu renkli ve eğitici etkinliğe katılmak isteyenlerin www.orav.org.tr adresindeki kayıt formunu doldurması yeterli oluyor.

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!