TRENDLER

Etkinlik Önerisi: ÖRAV Sohbetleri - Mayıs

Görüntülenme 622

0
Etkinlik Önerisi: ÖRAV Sohbetleri - Mayıs

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV) geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başlattığı ve yoğun ilgi gören  “ÖRAV Sohbetleri” etkinliğinin bu ayki konuğu, Türkiye’nin ilk ve en büyük maker topluluğu Makers Türkiye‘nin kurucusu, Türkiye’nin ilk teknoloji lisesi Tink‘in kurucu ortağı ve Flyler adlı seyahat ilham motorunun kurucu ortağı girişimci Ongun Tan olacak.

Türkiye’de Maker hareketinin gelişimi, inovasyon ve girişimcilik konusundaki deneyimlerini paylaşacak olan Tan, 25 Mayıs Perşembe günü, saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da dinleyicileriyle bir araya gelecek.

Açık inovasyonun topluma inmesi olarak tanımlanan Maker Hareketi’nin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden Ongun Tan, bu üretim kültürünü Türkiye’ye yaymak için önce Makers Türkiye’yi, daha sonra da çocuklara üretim ve problem çözme yetkinlikleri kazandırabilmek, hata ve deneyime dayalı öğrenimi hayata geçirebilmek için Maker Çocuk’u kurdu. İstanbul MakerLab ile de Türkiye’nin ilk dışa açık modeli olan maker atölyesini hayata geçirdi. Ocak 2017’de Maker Çocuk’u satan Tan, Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin kurucu ortağı olarak Türkiye için binlerce maker ve yazılımcı yetiştirme hayalini gerçekleştirmeye başladı.Girişimcilik dünyasının yanı sıra, teknoloji ve inovasyon alanında da önemli işlere imza atmış bir isim olan Ongun Tan, verdiği çok sayıda seminer ve eğitimle de sektöre yön veriyor.

2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan Öğretmen Akademisi Vakfı, ÖRAV Sohbetleri kapsamında farklı sektörlerden uzman isimleri, profesyonel hayatları ve başarı hikayelerini paylaşmak üzere eğitimcilerle buluşturuyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne katılmak isteyenlerin, https://goo.gl/forms/mclMneW8HJqzKEQz2 adresinden kayıt yaptırması gerekiyor.

Detaylı bilgiye ise Öğretmen Akademisi Vakfı’nın 0212 514 90 40 numaralı telefon hattından ulaşılabiliyor.

http://www.orav.org.tr/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!