Etkinlik Önerisi: ÖRAV Sohbetleri

0
386

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV) iki senedir düzenli olarak gerçekleştirdiği “ÖRAV Sohbetleri”nin Mart ayı konuğu insan kaynakları yöneticisi, öğretim görevlisi, danışman ve yazar İdil Türkmenoğlu olacak. Özellikle profesyonel hayatta ilgi ve motivasyonu korumanın ipuçlarını paylaşacak olan Türkmenoğlu, 28 Mart Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da dinleyicileriyle bir araya gelecek.

Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan ve uzun yıllar büyük firmalarda insan kaynakları, eğitim ve pazarlama departmanlarında yöneticilik yapan İdil Türkmenoğlu, aynı zamanda kitabının da adını taşıyan ‘’Pozitif Yönetim’’in önemine dair bir sunum yapacak. Motivasyonun, işine tutku ve ilgiyle yaklaşmanın, onu keyifli hale getirmenin, aidiyet duygusunun iş hayatındaki başarıya olan olumlu etkilerini anlatacak olan Türkmenoğlu, öğretmenlik gibi zorlu bir meslekte pozitif yönetim kavramlarının öğretmenlere kazanımlarını paylaşacak. Türkmenoğlu sunumunda kişilerin güçlü yönlerinin farkına varması, işinde çözüm odaklı olması ve engellerden yılmadan onlardan güçlenerek çıkmasının faydalarını, neden-sonuç ilişkisinde yaşanmış örneklerle dinleyicilerine aktaracak.

ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 2 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

28 Mart Çarşamba günü ücretsiz düzenlenecek olan ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne katılmak isteyenlerin, https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePgnNlSFIVqd9wfQfbRBE-SXKyV_RYsbiFWiS9M65nJ6p9tA/viewform adresinden kayıt yaptırması gerekiyor.

Detaylı bilgi için: 0212 514 90 40 

www.orav.org.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here