TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Prof. Dr. Sinan Canan ile Bizim Evdeki Ergen Semineri

Görüntülenme 422

0
Etkinlik Önerisi: Prof. Dr. Sinan Canan ile Bizim Evdeki Ergen Semineri

10 yaşından itibaren yaşanmaya başlanabilen “ergenlik”, ailelerin gündeminde önemli bir yer tutuyor. Bu dönemdeki değişimleri hafif atlatan gençler ve ebeveynler olduğu gibi, bu değişimlerin etkilerini daha yoğun ya da olumsuz hisseden aileler de olabiliyor.

Biyoloji mezunu, fizyoloji doktoru, sinirbilim sevdalısı, Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucusu ve Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sinan Canan, 9 Haziran Cumartesi günü Kanada Okulları Moda Kampüsünde gerçekleşecek seminerde beynimizin temel çalışma ve gelişme prensiplerini anlatacak. Seminerde özellikle çocukluk ve ergenlik süreçleri ve bu süreçlerde ebeveynlere düşen görevler hakkında sohbet edilecek.

“Bizim Evdeki Ergen: Ebeveynler İçin Beyin ve Davranış Kılavuzu” başlıklı ücretsiz seminerde, Prof. Sinan Canan’ın net, kolay ve jargonsuz anlatımıyla ergenlik dönemini mercek altına alınacak.

Seminerde ele alınacak alt başlıklarsa şöyle: Beyin nedir, ne değildir? Beyin nasıl gelişir? Ergenlikte ve gençlikte beynin özellikleri nelerdir? Motivasyon ve başarı nereden gelir? Öğrenme ve hafızanın sırları neler? Biyolojimizdeki bilgeliği nasıl kullanabiliriz?

 

Ne zaman: 9 Haziran Cumartesi, 13:30

Nerede: Kanada Okulları Moda Kampüsü, Şifa Sok. No: 19 Kadıköy

Bilgi ve Kayıt için: http://academicyear.ca/canada/canada-prf-dr-sinan-canan/?utm_source=web&utm_medium=egitimpedia&utm_campaign=sinancanan

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!