TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri

Görüntülenme 422

0
Etkinlik Önerisi: Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın büyük ilgi gören söyleşi dizisi “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri” anne babaların yanı sıra psikanaliz alanında çalışanları ve eğitimcileri de hedefliyor.

Yıl sonuna kadar devam edecek söyleşi dizilerinin ilki olan “Çocuk, Ergen ve Sanal Dünya” 29 Eylül Pazar günü ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Çocukların ve gençlerin sanal dünyaya giderek daha fazla yönelmeleri anne-babalar tarafında artan bir endişeye neden oluyor. Gündelik hayatın olmazsa olmazı haline gelen, her türlü içeriğe kolaylıkla ulaşmayı ve sürekli iletişimde kalmayı sağlayan akıllı teknolojiler, çocuklar söz konusu olduğunda, önceki neslin bu yeni dünyaya karşı güvensizliğini beraberinde getiriyor. “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”nin yeni sezondaki bu ilk toplantısında Işılay Altıntaş ve Neslihan Zabcı, teknolojiyi kullanmanın yararlı yönleri ve sınırları ile çocukların ve ergenlerin ruhsal gelişim süreçlerindeki işlevini ele alacak. Anne-babaların bu konudaki yaklaşımlarının olumlu/olumsuz etkileri ve konuyla ilgili akademik yaklaşımlar tartışılacak.

Sene boyunca devam edecek diğer söyleşilerin konu başlıkları ve tarihleri ise şöyle:

Ne zaman: 29 Eylül 2019 Pazar, 18.00

Nerede: Loca, Yapı Kredi Kültür Sanat, İstiklal Caddesi No: 161 Beyoğlu-İstanbul

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!