TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri - 2

Görüntülenme 385

0
Etkinlik Önerisi: Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri - 2

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın büyük ilgi gören söyleşi dizisi “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri” anne babaların yanı sıra psikanaliz alanında çalışanları ve eğitimcileri de hedefliyor. 

Yıl sonuna kadar devam edecek söyleşi dizilerinin yeni konusu “Çocuk, Ergen ve Zaman”. Zaman kavramı ve algısının, insanın deneyimlerinin yanı sıra ruhsal dünyası üzerinde de belirleyici bir etkisi vardır. Peki insanın ruhsal yapısının evrilerek bugünkü halini almasında zamanın etkisine dair ne söylenebilir?

13 Ekim Pazar günü saat 18:00’de gerçekleşecek seminerde eğitim analisti Talat Parman ve analist Sezai Halifeoğlu, bu soruyu tartışacaklar. İnsan bedeninde yıllar içerisinde meydana gelen değişiklerle zaman algısı arasındaki denklemi, bu denkleme katılan diğer olguları ve yapıları ele alacaklar. Çocuk ve ergenlerin zaman kavramıyla ve zaman algısıyla olan ilişkilerinde yetişkinlere göre farklılıklar olup olmadığı, eğer varsa, bu farklılıkların yarattığı güçlüklerin neler olduğu sorularına yanıtlar arayacaklar.

Etkinlik ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Ne zaman: 13 Ekim 2019 Pazar, 18.00

Nerede: Loca, Yapı Kredi Kültür Sanat, İstiklal Caddesi No: 161 Beyoğlu-İstanbul

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!