TRENDLER

Etkinlik Önerisi – Rahmi M. Koç Müzesi Hafta Sonu Atölyeleri

Görüntülenme 267

0
Etkinlik Önerisi – Rahmi M. Koç Müzesi Hafta Sonu Atölyeleri

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor.

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşuyor. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefliyor. Rahmi M. Koç Müzesi bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri’ne 2009 yılında Faber Castell’in sponsorluğunda gerçekleşen Hafta sonu Eğitim Atölyesini de dâhil etti.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılıyor. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. atölyeye katılan çocuklara yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme olanağı sunuyor. Çocuklar, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duyuyor.

5 Eylül’de “Düş Bahçesi” başlıklı boyama atölyesi yapılacak. Atölye hakkında detaylı bilgi almak isterseniz müzenin internet sitesine başvurabilirsiniz. Ayrıca eğitim uzmanları; Dicle Kolukısa’ya [email protected] adresine veya Yeşim Özturan’a [email protected] adresine mail yazarak ulaşabilirsiniz. Telefon ile bilgi almak isterseniz(0212) 369 66 00/01/02 nolu telefondan 133, 120 veya 105’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!