TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Sömestir Tatilinde Arkeoloji, Oyun Ve Sanat Gezileri

Görüntülenme 434

0
Etkinlik Önerisi: Sömestir Tatilinde Arkeoloji, Oyun Ve Sanat Gezileri

Kültürel değerlerin zenginliği açısından dünyanın en önemli coğrafyalarından birinde yaşıyoruz. Bu zenginliğe sahip çıkmak ve ona saygı duymak, ancak onu tanıma ve koruma bilincini küçük yaşlarda kazanarak mümkün. Kültür Bavulu, tam da bu noktadan hareketle 5 -12 yaş grubundaki çocuklar için kültürel miras eğitim programları hazırlıyor.

18 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek arkeoloji, oyun ve sanat dolu gezi programı, sömestir tatili için çocuklarla birlikte güzel bir gün geçirme fırsatı sunuyor.

“Sultanahmet Kazan Ben Kepçe

21 Ocak 2020, Salı 11.00 – 13.00

Sultanahmet ve çevresi özelinde yapılacak gezide çocuklar Sultanahmet ve çevresinin Osmanlı ve Bizans dönemindeki hallerini illüstrasyonlar ve oyunlar eşliğinde deneyimleyecek.

“Ayasofya’nın Gizemi ve Mozaik Atölyesi

24 Ocak 2020 Cuma 11.00 – 13.00

Çocuklar Ayasofya Müzesi’ni, müzenin efsaneleri eşliğinde gezerken Ayasofya’nın tarihin farklı dönemlerindeki önemini öğrenecek, mozaik sanatını deneyimleyecekler.  

“Mimar Sinan’ın Üsküdar’ı – Kare Kod Şifrelerinin Keşfi

27 Ocak 2020 Pazartesi 13.00 – 15.00

Çocuklar, Üsküdar semtini ve Üsküdar’daki Mimar Sinan’ı tanırken izini sürecekleri şifreleri çözümleyecekler. 

Gezideki atölyeler:

Gezilerin hem aileler hem de çocuklar için en sevilen ve heyecanla beklenilen bölümü gezi sonlarındaki atölyeler.

Kültür Bavulu’nun gezi program, çocukların İstanbul’u, müzeleri ve geçmişi eğlenerek anlayabilmelerini amaçlayan oyunlar ve atölyelerle zenginleştiriliyor. Ebeveyn katılımlı programlar ile aileler de hem İstanbul hakkında bilmediklerini öğreniyor, hem de İstanbul müzelerinin koleksiyonlarını çocuklarıyla birlikte keşfetme fırsatını yakalayabiliyorlar.

Atölye kısmında dileyen ebeveynler atölyelere katılabilirken, dileyenler dinlenebiliyor ya da müzeyi sakince gezebiliyorlar. Atölyede kendi ürünlerini ortaya çıkaran çocuklar, bazen müzenin bahçesinde, bazen gördükleri eserlerin en yakınında onlardan esinlenerek kendi hatıralarını oluşturmanın keyfini yaşıyorlar. 

 

Gezilere katılmak ve bilgi almak için: [email protected]

Instagram:  kulturbavulu_ist

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!