TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Suçlamayan Anne-Baba Olmak- Şiddetsiz İletişim Atölyesi

Görüntülenme 549

0
Etkinlik Önerisi: Suçlamayan Anne-Baba Olmak- Şiddetsiz İletişim Atölyesi

Çocuğunuzla ya da eşinizle ilişkinizde zorlandığınızda kimi zaman kendinizi, kimi zaman onu suçlayabildiğinizi, haklıyı -haksızı, doğruyu-yanlışı ararken kaybolabildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Kendinizi yargıladığınızda suçluluk ve utançla, karşınızdakini yargıladığınızda öfkeyle mi hareket ediyorsunuz? Aile içinde kriz anlarında kendinizi, çocuğunuzu veya eşinizi suçlamaktan, cezalandırma dürtüsüyle iletişim kurmaktan başka bir yol yok gibi mi hissediyorsunuz? Kendinizi bildiniz bileli benimsediğiniz, “karakterim” dediğiniz iletişim alışkanlıklarınızı gözden geçirip iç ve dış barışınızı yeniden nasıl canlandırabileceğinizi mi sorguluyorsunuz?

2-3 Haziran’da Beykoz’da Öğümce Köyü’nde bulunan Permakamp’ta düzenlenecek “Suçlamayan Anne Baba Olmak” başlıklı Şiddetsiz Eğitim Atölyesi’nde duyma ve ifade etmeye dönük ezberlerinizi gözden geçirerek katılımcıların canlı konuları üzerinden bilinçli ve şefkatli iletişim seçimlerinin ilişkilerde yarattığı dönüşümü deneyimleyebilirsiniz.

Atölyenin temellerini, psikoterapist Marshall B. Rosenberg’in kurucusu olduğu, insanlığa barış dilini hatırlatan Şiddetsiz İletişim® oluşturuyor. Atölye çalışması, anne-babalara, eğitmenlere, sevdikleriyle ve kendileriyle ilişkilerini güçlendirmek isteyen tüm yetişkinlere açık.

Atölye, cumartesi ve pazar günlerinde sunulacak 3’er saatlik iki modülden oluşuyor. Her modülde katılımcıların güncel konuları ve soruları üzerinden yapacağımız interaktif çalışmaların günlük yaşama derhal ve doğrudan katkı sağlaması hedefleniyor.

Program

2 Haziran Cumartesi

10.00 Kahvaltı

11.00 Oryantasyon

11.30 Cmts Modül 1

13.30 Öğlen yemeği

15.00 Cmts Modül 1 devamı

16.30 Çay saati

17.00 Kamptan ayrılış. Gece kendi kamp malzemeniz varsa kampta konaklayabilrisiniz.

3 Haziran Pazar

10.00 Kahvaltı

11.00 Oryantasyon

11.30 Pzr Modül 2

13.30 Öğlen yemeği

15.00 Pzr Modül 2 devamı

16.30 Çay saati

17.00 Kamptan ayrılış.

 

Etkinlik ve Permakamp hakkında daha fazla bilgi için: https://www.permakamp.com/tr/component/k2/2-3-haziran-2018-suclamayan-anne-baba-olmak-gizem-alav-sapci

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!