TRENDLER

Etkinlik Önerisi: "Teknoloji ve Öğrenimin Geleceği" Semineri

Görüntülenme 806

0
Etkinlik Önerisi:

24 Mayıs Çarşamba günü Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek olan Karşılaşmalar serisine Öğretmen 2.0 kitabının yazarı Burcu Aybat, Khan Academy Türkçe‘den Alp Köksal ve insanların birbirlerinden daha kolay ve etkili öğrenebilmeleri misyonunu taşıyan dijital bir platform olan Patica.co’dan Canay Atalay konuk olacak.

“Teknoloji ve Öğrenimin Geleceği” temalı etkinliğin ilk 45 dakikasında konuşmacılardan Khan Academy Türkiye Direktörü Alp Köksal, eğitimdeki değişimi, yeni teknolojilerin eğitim için sunduğu fırsatları, hayat boyu öğrenme anlayışı ile değişmekte olan öğrenme ortamını konu alan sunumunda ayrıca Khan Academy’nin eğitim felsefesi ile dünyada ve Türkiye’de yürütmekte olduğu faaliyetler hakkında bilgileri de paylaşacak. Patica.co ortak kurucularından Canay Atalay, üstel teknolojiyle değişen dünyaya uygun öğrenim tasarımı prensipleri hakkında paylaşımda bulunacak.

Konuşmacıların bilgi ve deneyimlerinden yola çıkarak çizdiği çerçeve sonrasında, dijital araçları sınıf içerisinde etkin olarak kullanan katılımcı öğretmenler deneyimlerini paylaşacak. Etkinlik, soru ve cevap kısmında katılımcıların da dahil olacağı bir bölümün ardından sona erecek. Etkinlik, dijital araçları sınıflarında kullanmanın yolları hakkında konuşmak, fikir edinmek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen bütün öğretmenlere açık.

Seminer ücretsiz olacaktır.

Ne zaman: 24 Mayıs Çarşamba, 18:00 – 19:30

Nerede: Sosyal Kuluçka Merkezi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü, Silahtarağa, Eyüp, İstanbul.

Bilgi Üniversitesi giriş prosedürlerine şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.bilgi.edu.tr/tr/haberler-ve-etkinlikler/haber/6909/bilgi-kampusleri-guvenlik-duzenlemeleri/

İletişim: 0 212 311 7632

Etkinliğin Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/events/824242597727525/

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!