Etkinlik Önerisi: Ustaların İzinde Sergisi

0
636
Deniz Kızıltuğ - Joan Miro

Nurdan Likos’un yaşları 5 ile 13 arasında değişen öğrencileriyle, 2012 yılından beri her yıl hazırladığı “Ustaların İzinde” Sergisi, çocuklara farkındalığı yüksek, çevrelerine duyarlı, empati kurabilen bireyler olabilmeleri için yol gösterici olmayı hedefliyor.

Her yıl sonunda açılan serginin geliri bir sosyal yardım projesine aktarılıyor. Hem çocuklara yardımlaşma bilinci vermek hem de seçilen sosyal yardım projesine dikkat çekerek farkındalık yaratmak hedefinde olan Nurdan Likos, bu yıl serginin tüm gelirini sokak hayvanlarına ayırdı.

Ada Onat Aslan – Johannes Vermeer
Can Serttaş – Joan Miro

 

‘Ustaların İzinde’ sergisi bu yılki gelirini, Bodrum Turgutreis Geçici Bakım Evi hayvan barınağına yapılacak ek binaya katkı sağlamak amacıyla Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği’ne bağışlıyor.

Projede yer alan öğrenciler; Ada Onataslan, Can Serttaş, Deniz Kızıltuğ, Derin Atakan, Dila Topuz, Ece Harput, Ece Törün, Ecrin İnci Kocaman, Ela Eceviz, Mert Kızıltuğ, Nil Genç, Selin Genç, Simge Salbaş, Talya Deniz Minareci, Uras Tanrıverdi, Zeynep Avcı, Zümra Öztürk, Türk ve dünya sanatının öncü sanatçılarının eserlerinden yola çıkarak yaptıkları resimlerini bu sergide izleyici ile buluşturuyor.

Projeye destek olmak amacı ile eserlerini bağışlayan sanatçılar arasında Baki Bodur, Burçin Erdi, Bilal Hakan Karakaya, Duygu Aydoğan, Ekin Su Koç, Gamze Zorlu, Joel Menemşe, Kadir Akyol, Merve Topuz, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Nur Gürel, Nurdan Likos, Tuğçe Diri, Samed Arda Selim ve Yusuf Aygeç yer alıyor.

 

Ne zaman: 2 Haziran – 8 Haziran 2018

Açılış: 2 Haziran Saat 17:00

Nerede: AÇIK ALAN, Rasimpaşa Mah. Uzun Hafız Sokak No:44/A Kadıköy / İSTANBUL

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here