TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Yarının Eğitimi Zirvesine Son 5 Gün!

Görüntülenme 448

0
Etkinlik Önerisi:  Yarının Eğitimi Zirvesine Son 5 Gün!

Eğitimde başarılı olmuş ülkelerde eğitime dair yapılan çalışmaların ve 21. yüzyıla nasıl hazırlandıklarının masaya yatırıldığı Yarının Eğitimi Zirvesi, 17 Kasım 2018 tarihinde ikinci kez düzenleniyor. Zirvenin bu yılki odağı her yönüyle Güney Kore eğitim sistemi.

Geçtiğimiz yıl Finlandiya Eğitim Bakanı Krista Kiuru’nun katılımıyla Finlandiya eğitim sistemini inceleyen zirvenin bu yılki konukları Güney Kore’den. Ülkenin Eski Eğitim Bakanı, Kore Eğitim ve Kalkınma Enstitüsü’nden (KEDI) yöneticiler ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan Seul National Üniversitesinden akademisyenlerin katılacağı Yarının Eğitimi Zirvesi’nde Türkiye’den de birçok eğitimci konuşmacı olarak yer alacak. Türkiye’den davetliler arasında Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk da bulunuyor.

‘Güney Kore eğitimde neler yapıyor’, ‘yarınlar için neler planlıyor’, ‘Öğretmen eğitimini nasıl kurguluyor’, ‘okul öncesi eğitime dair hangi çalışmalara imza atıyor’, ‘eğitim politikalarında nasıl bir yol izliyor’ gibi eğitime dair her şey bu zirvede etraflıca ele alınacak.

Konuşmacılar ve konuşma başlıkları

Güney Kore Eski Başbakan Yardımcısı Jaejoung Lee: Şimdilerde Gyeonggi Bölgesinin Eğitim Müdürü olan, Güney Kore’nin eğitimde öncü isimlerden Lee, Kore’nin eğitimini ve dönüşümünü anlatacak.

Seul İl Milli Eğitim Müdürü Cho Hee Yeon: Başkentte eğitime dair yaptığı çalışmaları ve 21. yüzyılda nasıl bir eğitim modelinin olması gerektiğini Kore modeliyle aktaracak.

Seul National Üniversitesinden Prof. Dr. Ki Seok Kim: Sınır Tanımayan Eğitimciler Platformu’nun kurucusu ve başkanı olan Kim, dünyanın birçok ülkesinde Kore eğitimine dair konuşmalar yaptı. Yarının Eğitimi Zirvesinde ise “Eğitimin Ekonomi Üzerindeki Etkisi: Güney Kore’nin Dönüşümü” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. Sang Duk Choi: “Güney Kore Eğitimi ve Kalkınması” konulu bir konuşma yapacak. Eğitim sorunlarını ve zorlukları ele alan Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü (Korean Educational Development Institute – KEDI), eğitim kalitesinin artırılması için eğitim sisteminin yenilikçiliği konusunda rehberlik sağlıyor.

Türk-Kore Dostluk Derneği Yöneticisi Prof. Dr. Hee Soo Lee: Daha önce İstanbul’da doktorasını tamamlayan Lee, iyi derecede Türkçe bilmektedir. Kore savaşında bile eğitime verilen önemi ve Türk Askerleri tarafından yapılan Ankara Okulu’nu anlatmak üzere 17 Kasım’da Yarının Eğitimi Zirvesinde olacak.

Biruni Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Adnan Yüksel: Daha önce Bezmialem Üniversitesinin kurucu rektörlüğünü yapmıştır. Nörolog olan Yüksel, zirvede “Beyin ve Öğrenme” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

Dijital Araştırmalar Derneği Başkanı Gökhan Yücel: 21. yüzyılda öğrenme, eğitim, diplomasi, veri-tabanlı analiz, inovasyon, girişimcilik, yaşam teknolojileri ve yer markalaması konuları üzerine kafa yoran Yücel, Yarının Eğitimi Zirvesinde de 21. yüzyıl eğitimine dair birikimlerini paylaşacak.

Eğitimcilerin, öğretmenlerin, geleceğin öğretmenlerinin ve eğitime gönül vermiş olan herkesin bir araya geleceği zirvede, eğitim hakkında yapılması gereken konular bir yana eğitimde yapılmaması ve kaçınılması gereken hususlara da değinilecek, dünyanın en büyük ortak noktası olan “eğitim” hakkında sorunlara ve eksikliklere çözüm de aranacak.

Egitimpedia takipçilerine yüzde 10 özel indirim!
Yarının Eğitimi Zirvesi 2018’e kayıt olurken ödeme sayfasındaki “kupon kodu” bölümüne aşağıdaki kodu yazan tüm takipçilerimiz yüzde 10 indirimden faydalanabilecek.
Eğitimpedia takipçilerine özel kod: yez2018egitimpedia

Ne zaman: 17 Kasım 2018 – Cumartesi

Nerede: Yıldız Teknik Üniversitesi, Davutpaşa Kampüsü – İstanbul

Başvuru ve kayıt için: http://yarininegitimizirvesi.com/basvuru/

Zirveyle ilgili tüm detaylar için: yarininegitimizirvesi.com

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!