TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Yarının Eğitimi Zirvesi 2017

Görüntülenme 335

0
Etkinlik Önerisi: Yarının Eğitimi Zirvesi 2017

Eğitim alanına farklı bakış açıları getiren ve bu bakış açılarıyla çığır açan Finlandiya Eğitim Eski Bakanı ve eğitim alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken birçok isim, 25 Kasım 2017’de İstanbul’da düzenlenecek olan Yarının Eğitimi Zirvesinde buluşuyor. Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de düzenlenecek etkinlik 9.30-18.30 saatleri arasında.

Finlandiya Eski Eğitim Bakanı: “Eğitim toplumsal bir tasarıdır”

Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru’nun da katılım göstereceği Yarının Eğitimi Zirvesi’nde eğitimin yarınları hakkında konuşulacak. Konuşmacıların eğitim hakkındaki bilgilerinin ve düşüncelerinin yanı sıra eğitimdeki eksikliklerin ve sorunların neler olduğuna vurgu yapılacak.

“Eğitimin, çocuklarımızın toplumun bir parçası olarak yetiştirildiği toplumsal bir tasarı olduğuna inanıyorum,” diyen ve eğitimde toplumun önemini savunan Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru zirvenin ana temasını da vurguluyor.

Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenecek olan zirveye Kiuru’nun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, University College London’da öğretim üyesi Doç. Dr. Yasemin Allsop, MEF Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, psikiyatrist ve yazar Prof. Dr. Kemal Sayar, klinik psikolog Dr. Mehmet Dinç ve Khan Academy Türkiye direktörü Alp Köksal gibi alanında öncü isimler konuşmacı olarak katılacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe başvurmak için: http://yarininegitimizirvesi.com/basvuru/

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!