Ev Kirasından Bıkan Öğrenci, Trende Yaşamaya Başladı

0
1170

Alman üniversite öğrencisi, yüksek ev kirası ödemekten bıkınca ve seyahat etmek isteyince bir trende yaşamaya başladı. Ve şimdi Leonie Mueller para bile biriktirdiğini söylüyor.

enhanced-21471-1440528199-1BuzzFeed Haber’e konuşan Leonie Mueller, ev sahibiyle kavga edip artık orada yaşamak istemediğine karar verdiğinde Almanya’nın Stuttgart kentindeki dairesine ayda 450 euro kira verdiğini söylüyor.

Bu nedenle de kullanıcısına Almanya’nın her yerine seyahat etme olanağı veren bir tren pasosu almaya karar vermiş. Pasonun aylık bedeli ise 340 euro.

Mueller, evde oturup para harcamak yerine tren pasosu alınca hem ülkeyi görebildiğini hem de para biriktirdiğini söylüyor ve “Bir yerde kendi başıma yaşama arzusu hissetmediğimi fark ettim” diyor.

Mueller, 1 Mayıs’tan bu yana treni “ana üs” olarak kullanıyor. Orada duş alıyor.

trende yaşayan kız

Hatta peronlara pizza siparişi veriyor.

trende yaşayan kız

Elbette 23 yaşındaki öğrenci her gecesini trende geçirmiyor. “Çünkü bu rahatsızlık verici ve tehlikeli olabilir” diyor.

Mueller trende olmadığı geceleri erkek arkadaşı, arkadaşları ya da ailesiyle geçiriyor. Yeni yaşamıyla mutlu olduğunu, para biriktirebildiğini ve sürekli yalnız seyahat etmekten rahatsız olmadığını söylüyor:

“Arkadaşlarımla kalmaktan keyif aldığım gibi trenlerde yalnız olmaktan da keyif alıyorum.”

Yolda olduğu zaman Mueller, içinde giysilerin ve ihtiyaç duyacağı malzemelerin olduğu küçük bir sırt çantası taşıyor. Eşyalarının geri kalanını da ailesinin evinde tutuyor.

enhanced-11096-1440529736-8Diğer ev işlerine gelince Mueller, çamaşırlarını erkek arkadaşının evinde yıkadığını, marketlerden yiyecek aldığını ve trende yediğini söylüyor. Dediğine göre annesi ve büyükannesi başından bu yana onun bu fikrini çok desteklemiş:

“Onlar benimle çok yolculuk etti.”

Şimdi Mueller üniversite çalışmasının bir parçası olarak yaşadığı bu deneyimi yazıyor. Bir yıl daha böyle yolda olmayı planlıyor.

trende yaşayan kız

Mueller başkalarına konfor alanlarından dışarı çıkabilme konusunda ilham olmayı umut ettiğini söylüyor. “Diğer insanlara da alışkanlıkları, normal karşıladıkları şeyler hakkında düşünme konusunda ilham vermek istiyorum. Çünkü her zaman sizin düşündüğünüzden daha fazla fırsat vardır” diyor ve ekliyor: “Sonraki macareda hemen köşebaşında bekliyor –onu bulmanızı sağlamak için.”

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal/train-life#.hiNaANZWB

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here