TRENDLER

Fark Yaratan Öğretmenler - Naomi Volain (Amerika Birleşik Devletleri)

Görüntülenme 473

0
Fark Yaratan Öğretmenler - Naomi Volain (Amerika Birleşik Devletleri)

“Öğretmenliği ve bilim öğretmeyi seviyorum. Çünkü öğretmek hem benim öğrenmemi hem de öğrencilerimle birlikte çalışmamı sağlıyor. Bence bu çok değerli ve anlamlı bir deneyim paylaşımı.”

Global Öğretmen Ödülü finalistlerinden Naomi Volain, kariyerine diyetisyen ve klinik beslenme uzmanı olarak başladı ve daha sonra bir medikal reklam yazarı olarak iletişim becerilerini geliştirdi. Ancak Naomi, ergenlik çağındaki gençlerle birlikte çalışmak istediği için öğretmenlik mesleğine geçiş yaptı. Bugün Springfield Merkez Lisesi’nde çevre bilimi, botanik, ekoloji ve biyoloji öğretiyor.

Yaparak öğrenmeyi esas alan ve oldukça interaktif olan dersleri, çevre okuryazarlığına ve açık havada eğitime odaklanıyor. Derslerininin en temel özellikleri merak, sıkı çalışma ve eğlence… Ayrıca yapılan saha gezileri ve nitelikli laboratuar becerilerinin geliştirilmesi, Naomi’nin derslerini, hem özel eğitim gören hem de yabancı öğrenciler için özellikle çekici bir hale getiriyor. Bu sayede şehirde yaşayan gençler doğa ile bağ kurabiliyorlar.

Naomi’nin saha gezileri, tarım üreticilerinin mağzalarını, tarım çiftliklerini, botanik bahçelerini, mağaraları, hayvanat bahçelerini, bir atık su arıtma tesisini, bir atıktan enerji tesisini, bir belediye atık merkezini, insan nüfusu çalışmaları için mezarlıkları, ormanları, gölleri, nehirleri, doğa tarihi müzelerini ve akvaryumları kapsıyor.

Öğrencileri, Naomi’nin rehberliğinde eyalet düzeyinde bazı araştırma ödülleri kazandı. Uzayda öğretmenlik yapmak için NASA’ya başvuran Naomi, ilk yüzde 10’un içine girdi ve bu grup NASA Eğitimci Astronot Öğretmenler Ağı’nı oluşturdu. Bu bağlantısı sayesinde Naomi, NASA kaynaklarını derslerinde kullanabilmeye başladı.

Eğer Global Öğretmen Ödülü’nü alabilseydi, Naomi bu parayla öğrenciler ve öğretmenler için özel bir saha gezi programı oluşturacaktı. Program, yağmur ormanları, çöller gibi her tür karasal biyomdaki çevre bilim çalışmalarını destekleyecekti. Naomi ayrıca lise öğrencileri için bir açık hava eğitim programı düzenleyecekti.

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!