Fransa’nın Kısa Hikayeler Basan Otomatları

0
1165

Fransa’da çok sayıda yaratıcı ve yenilikçi otomattan, şekerli yiyecekler ya da gazlı içecekler yerine kısa hikayeler satın almak mümkün. Fransız yayıncı kuruluş Short Édition tarafından yaratılan bu otomatlar, ister havaalanında uçağınızı bekliyor olun, ister tren istasyonunda mahsur kalın ya da alışveriş merkezinde eşinizin alışverişinin bitmesini bekleyin, güzel zaman geçirmeniz için size yardımcı olmayı vadediyor.

Şık tasarımı ve pratik kullanımıyla bütün otomatlar yolculara ve müşterilere zaman öldürmenin çekici bir yolunu sunuyor. Bu yenilikçi buluşları kullanmak çok kolay. Önce istediğiniz okuma zamanını seçiyorsunuz: 1 dakika, 3 dakika ya da 5 dakika. Ardından otomat sizin için rastgele bir kısa hikaye seçiyor, bunu size bir çıktı olarak sunuyor ve bekleme sürenizi biraz daha katlanılabilir bir hale getiriyor. En azından birkaç dakikalığına!

“Kısa Hikaye Otomatı” ilk olarak geçtiğimiz yıl dünyanın en hareketli havaalanlarından Charles de Gaulle Havaalanında halkın hizmetine sunuldu. O günden itibaren bu popüler makineler ülkenin çeşitli kamu alanlarına yerleştirildi.

Fransız bir yayıncı firma olan Short Édition, Fransa’nın pek çok yerinde kısa hikayeler basan özgün otomatlar yerleştirdi.

kısa hikaye makinesi 1

“Kısa Hikaye Otomatı”nı kullanmak çok basit. Tek yapmanız gereken okumaya harcamak istediğiniz zamanı seçmek.

kısa hikaye makinesi 2

Ve sonra küçük bir edebi eser avuçlarınızın içine geliyor.

kısa hikaye makinesi4kısa hikaye makinesi 3kısa hikaye makinesi 5

 

Kaynak: http://mymodernmet.com/short-story-dispenser-short-edition/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here