TRENDLER

Günlük Eşyaların Gölgesinden Hikayeler Yaratan Sanatçı

Görüntülenme 571

0
Günlük Eşyaların Gölgesinden Hikayeler Yaratan Sanatçı

Duvarda ellerimizin gölgesinden kuklalar yapmak hepimizin bildiği bir çocukluk oyunudur. Belçikalı film yapımcısı ve sanatçı Vincent Bal, bu oyunu sanata dönüştürüyor. Gündelik nesnelerden elde ettiği gölgeleri çizimleriyle birleştiren sanatçı, ortaya birbirinden farklı sevimli karakterler çıkarıyor.

Vincent Bal’ın halen devam eden “Shadowology” gölge sanatı serisi Mayıs 2016’da bir film senaryosu üzerinde çalışırken başladı. Masasında otururken çay fincanının gölgesinin küçük bir file benzediğini fark eden Bal, kalemiyle yaptığı çizimlerle bu görüntüyü tamamladı. Ardından çiziminin resmini çekip Instagram hesabından yayınladı. Takipçilerinden çok olumlu tepkiler alınca her gün yeni bir gölge çizimi yapmaya karar verdi ve o günden beri de bunu yapmaya devam etti.

Bugün 600,000’den fazla Instagram takipçisi olan Bal’ın çizimleri sizin de yüzünüzde bir gülümseme yaratacaktır mutlaka. Daha önce Eğitimpedia’da yer verdiğimiz çizimlerine her gün bir yenisini ekleyen sanatçı, şu anda gerçek oyuncularla çekilen bir “Shadowology” filmi üzerinde çalışıyor.

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!