Haftanın Çocuk Kitabı – Pöti, Bir Barınak Köpeğinin Öyküsü

0
3183

Çocuk kitaplarının başrolünde sevimli dostlarımızı görmeye pek alışkınız. Hem biz hem de çocuklar pek keyif alıyor kedilerin, köpeklerin sayfalarda gezinmesinden. Bugün de sizi Pöti ile tanıştıracağız. Yedi yaşında tatlı mı tatlı bir kız, Pöti. Sıradan köpeklere göre de çok havalı. Ama onu onun maceralarını anlatan bu kitap farklı. Çünkü, Pöti, gerçekten var!

Pöti 2

Gökçe Gökçeer’in yazdığı ve Mustafa Gündem’in resimlediği kitap, “Bana hayvan sevgisini aşılayan babama, hayatımızı Pöti’yle güzelleştiren Sarp’a ve kızım Umay’a…” ithafıyla başlıyor. Redhouse Kidz Yayınları tarafından okuyucuya ulaştırılan Pöti, yeni bir resimli serinin de ilk kitabı. Ama özellikleri bununla sınırlı değil. Gökçeer’in maceralarını anlattığı Pöti, az önce de söylediğimiz gibi gerçekten var.

Pöti 3

Seneler önce Yedikule Hayvan Barınağı’ndan evlat edinilmiş. Dolayısıyla Gökçeer de kitabında okurlara Pöti’yi tanıtırken bir yandan da hayvan barınaklarının önemini anlatıyor. Petshop’lar yerine barınaklardan ve sokaktan hayvan evlat edinilebileceğini vurgulayarak çocuklarınızla birlikte sadece hayvanları beslemek için de barınaklara gidebileceğinizi hatırlatıyor.

Kitabın aynı zamanda çok özel başka bir yanı daha var… Bu kitabı satın alarak Pöti gibi barınaklarda yaşayan hayvanlara yardım edebilirsiniz. Çünkü alınan her kitap için yayınevi Yedikule Hayvan Barınağı’na bir lira bağış yapıyor.

pöti kapak

Kitap 3 yaş ve üzerine yönelik. 52 sayfa, fiyatı ise 16 lira.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here