TRENDLER

Haftanın Etkinliği: Hikayeni Anlat

Görüntülenme 356

0
Haftanın Etkinliği: Hikayeni Anlat

Hikaye etme, en etkili iletişim dili, en keskin ikna aracıdır. Hikayeler insanların hayattaki anlam arayışlarının karşılığıdır. Evrensel ve ölümsüz olanla bağ kurmamızı sağlarlar. Bizi ayıran değil, birleştiren duygulardan söz ederler. Hikayelerin gücü buradan gelir. Hikayeler aklın sınırlarını aşıp kalbe giden en kısa yoldur. İnsanların gönlünü kazanarak ikna etmenin ve bir amaç uğrunda harekete geçirmenin en etkili yöntemidir.

Hikaye etmede hikayenin ne olduğu kadar nasıl anlatıldığı da önemlidir. Hikaye ne kadar etkili olursa olsun ancak iyi anlatılırsa kendini dinletir. Dünya çapında milyonlarca okuru yakalamış kitapların, filmlerin ya da insanları harekete geçiren Gandhi gibi liderlerin; Steve Jobs gibi girişimcilerin farkı kendilerine ait bir konuyu, bir dil ustalığıyla hikaye ederek evrensel değerlere dönüştürmeleridir. Bütün büyük liderler yaptıkları kadar yaptıklarından insanlık adına büyük dersler, mesajlar çıkarmayı ve bunları hikaye etmeyi başarmış kişilerdir.

resim-044

Hikayenizle kalplere dokunmak istemez misiniz? Ya da hikayenizle mesajınızı evrensel bir dile dönüştürmek istemez misiniz?

34Solo ve TAK ( Tasarım Atölyesi Kadıköy)  işbirliği ile düzenlenen “Hikayeni Anlat” Eğitim ve Atölye Programı, 6 ve 13 Aralık Cumartesi günleri gerçekleşecek. Programın açılış günü olan 5 Aralık’ta ise eğitmen Zinnure Türe’nin gösterisi yer alıyor.

Program ve kayıt için: https://hikayenianlat.wordpress.com/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!