Harvard Mezuniyetine Altıncı Sınıf Öğretmenini Davet Eden Öğrenci

0
6341

Christin Gilmer’in 1997 yılında aldığı karnesine, altıncı sınıf öğretmeni Judith Toensing şunları yazdı: “Senin gibi bir öğrencim olması benim için büyük bir zevkti. Böyle devam et! Beni de Harvard mezuniyetine davet et!”

Christin bu karneyi 21 yıl boyunca sakladı ve sonunda kendisinden beklenen şeyi yaptı: Öğretmeni Bayan Toensing’i 23 Mayıs’ta Harvard kamu sağlığı bölümünden mezun olurken mezuniyetine çağırdı.

Olay sadece bununla da kalmadı. Christin’in kendisine ilham veren tüm öğretmenlerine yazdığı teşekkür mektubunu gören Harvard okul yönetimi, mezuniyet davetinin Christin’in elinden altıncı sınıf öğretmeni Bayan Toensing’e ulaşmasında başrolü oynadı.

“Mezuniyet davetimi Bayan Toesing’e vermek heyecan vericiydi, ancak esas inanılmaz olan okulum Harvard’ın, öğrencilere hayallerinin peşinden gitme fırsatı veren bütün ilham veren öğretmenlerin, eğitimcilerin ve destekçilerin bu törene katılmalarını sağlamanın çok önemli olduğunu vurgulamasıydı,” diyor Christin. “Bu “hediye” için okuluma sonsuza dek minettar kalacağım. Tıpkı Bayan Toesing’e ya da bir devlet okulunda 50 yıl boyunca öğretmenlik yapan annem gibi bana destek veren tüm diğer öğretmenlerime minettar kalacağım gibi.”

33 yaşındaki Christin’in kendisine ilham veren tüm öğretmenlerine yazdığı ve Facebook’ta yayınladığı teşekkür mektubu ise şöyle: “En büyük akademik hedeflerime, değişime ve insanlara olan inancıma ve öğrenme tutkuma destek veren Arizona devlet okulundaki tüm okul öğretmenlerime, yönetim kadrosuna, sınıf asistanlarına, koçlara ve diğer tüm çalışanlarına tek tek teşekkür ederim. Tüm bu muhteşem kahramanlar arasında, bana güncel olayları, küresel sağlığı ve insan haklarını öğreten altıncı sınıf öğretmenim Judy Toensing ile tanıştım. HIV / AIDS’le yaşayan insanların sıkıntılarını bana tutkuyla anlatan ve bu yolculuğa çıkmamı sağlayan ilk insandır kendisi.”

Çoğu insanın hayatında Bayan Toesing tarzında insanlar vardır. Çok küçük yaşlardan itibaren kendisine harika şeyler yapması, kim olmayı ve ne yapmayı istiyorsa onu yapması konusunda ilham veren insanlar. Christin bunu çok güzel ifade ediyor: “İlk günden itibaren bana güvenen insanlar sayesinde bugün olduğum kişi olabildim. Bu desteği bize veren tüm insanlara şükran borçluyuz.”

 

 

Kaynak: https://www.popsugar.com/moms/photo-gallery/44888308/image/44888314/21-year-old-report-card-message-from-Ms

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here