TRENDLER

İşitme Engelli Anneden Dudak Okumayı Mümkün Kılan Maske

Görüntülenme 1446

0
İşitme Engelli Anneden Dudak Okumayı Mümkün Kılan Maske

Yüz maskeleri, dudak okumayı imkansız hale getirdiği için işitme engelli insanların başkalarının söylediklerini anlamalarını da imkansızlaştırıyor. Neyse ki bu soruna çözüm bulan birileri çıktı. 42 yaşındaki grafik tasarımcısı Justine Bate, hem kendisi hem de 10 yaşındaki kızı için ağız bölgesinde plastik pencere bulunan yüz maskeleri üretti. İşitme engelli anne-kızın bu basit ve kullanışlı icadı kısa sürede çok popüler oldu.

Kızı Teona’nın, arkadaşlarının dudaklarını okuyamadığında iletişim sorunları yaşamasından endişelenen Justine artık sadece kendi ailesinin değil çok sayıda ailenin hayatını kolaylaştırıyor.

Eşi ile birlikte açtıkları internet sitesinden satış yapan çift, gelen siparişlere yetişmekte zorlandıklarını söylüyor. Bu basit tasarımı, kendi maskesini diken herkesin kolaylıkla uygulaması da mümkün.

Justine Bate, hem kendisi hem de 10 yaşındaki kızı için ağız bölgesinde plastik pencere bulunan yüz maskeleri üretti.

Justine’in maskelerini sadece işitme engelliler almıyor. Justin ve eşi Carl’ın dediğine göre demans hastaları ve etrafta yüzü maskeyle tamamen kapalı gezen insanlardan korkan bazı otizmli çocuklar da sipariş verenler arasında yer alıyor.

Maskeye son halini vermek için 4 gün boyunca farklı tasarımları denediklerini söyleyen aile, en sonunda Justine’in tasarımında karar kıldıklarını söylüyor.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/deaf-mother-makes-face-masks-with-mouth-window-for-lip-reading/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!