TRENDLER

İstanbul'un Bambaşka Bir Yüzünü Anlatan Belgesel: Büyük Şehrin Küçük Sakinleri

Görüntülenme 575

0
İstanbul'un Bambaşka Bir Yüzünü Anlatan Belgesel: Büyük Şehrin Küçük Sakinleri

Yeşil alanların hızla talan edildiği İstanbul’da, şehirdeki yaban hayat üzerine bir belgesel çekilebileceği fikri insana ilk başta inanılmaz gelebilir. Ama yönetmen Cihan Çekiç ve yapımcı Tunahan İlbars, bu imkansız gibi görünen fikri hayata geçirerek hepimizi şaşırtmayı başardı.

Daha da önemlisi büyük bir metropolde, sadece büyük ormanlarda var olabileceğini sandığımız bir yaban hayatın da her şeye rağmen yaşanmaya devam ettiğini gösterdi bize.

Cihan Çekiç tam 3 yıl, on iki mevsim boyunca İstanbul’un içinde her gün daralan yeşil alanlara gitti ve vahşi yaşamda gözün seçemediği ayrıntıları, yer yer kendi doğaçlama geliştirdiği kamera ve lens olanaklarıyla kayıt altına alıp bu sıra dışı belgeseli ortaya çıkardı.

Belgesel, Mart ayında hayatını kaybeden başarılı dublaj sanatçısı Nur Subaşı tarafından seslendirildi. Şirinler’deki Şirin Baba başta olmak üzere yer aldığı her projeyi daha da özel kılan bir ses Nur Subaşı. Büyük Şehrin Küçük Sakinleri, Nur Subaşı’nın sesiyle katkı sağladığı son projesi oldu.

Belgeselin izlemeye doyamayacağınız fragmanı da şöyle:

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!