TRENDLER

Kanada'da Bir Okul Güvenlik Nedeniyle Çocukların Perende Atmalarını Yasakladı

Görüntülenme 386

0
Kanada'da Bir Okul Güvenlik Nedeniyle Çocukların Perende Atmalarını Yasakladı

Kanada’nın Ontario eyaletindeki bir okul, 2017-2018 okul yılı için yayınladığı okul bahçesi kuralları el kitapçığına yeni bir kural ekledi: Bu kitapçığa göre okulun oyun alanlarında çocukların perende atması yasaklandı.

M.T. Davidson devlet okulunun müdürü, bu kuralın getirilmesine sebep olan hiçbir yaralanma yaşanmadığını açıkça dile getiriyor. “Bu hareketin beyin sarsıntısına, boyun ve bilek yaralanmalarına sebep olabileceğini düşünüyoruz,” diye açıklıyor okulun müdürü getirdikleri yasağı.

Okulun 14 sayfalık güvenlik belgesi hiçbir şekilde geribildirime açık değil. Velilerin ve öğrencilerin bu kuralların olduğu kağıdın altına imza atmaları ve okula vermeleri gerekiyor.

Kanada’da, çocukların perende atmalarını yasaklayan başka bir okul olup olmadığı bilinmiyor, ancak İngiltere ve Avustralya’daki bazı okulların da bu harekete izin vermediğini biliyoruz.

Kendisine top çarpan bir veli beyin sarsıntısı geçirdikten sonra Toronto’daki bir okul, bina içinde ve dışında her tür top oyununu yasaklayarak haberlere konu olmuştu. Amerika’daki birkaç okul da futbol, beyzbol ve hokey toplarını yasakladıklarını duyurmuştu.

 

Kaynak: http://ottawacitizen.com/news/local-news/northern-ontario-school-set-to-ban-cartwheels

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!