Kaybettikleri Annelerinin Fotoğrafını Bir Şişe İçinde Okyanusa Atan İki Kardeş

0
3704

Şişenin içine mesaj koyma fikri kulağa çok duygusal gelir. Çoğumuz bu fikri bilsek de, çok azımız bunu dener. Annelerini kaybettikten sonra büyük bir umutsuzluğa düşen ve biraz olsun rahatlamak isteyen iki kardeş, bu yola başvuran az sayıda insandan. Yaşadıkları yası hafifletmek isteyen bu iki kardeş, iki yıl önce annelerini kaybettikten kısa bir süre sonra onun fotoğrafını bir şişenin içine koyarak suya bıraktı.

“Kız kardeşimle birlikte şişeyi okyanusa bırakmaya karar verdik. Annemin bu hikayesinin nasıl sonuçlanacağını görmek istedik.” Şişenin içine bıraktıkları notta ise şöyle yazıyordu: “Bu şişeyi bulursanız lütfen bizi arayın ya da mesaj atın. Başlangıç noktası Kuzey Carolina, Atlantik Sahili.”

Ne yazık ki ilk denemeleri pek başarılı olmadı. İki kardeş sahilden ayrıldıktan sadece bir saat sonra şişeyi bulduğunu söyleyen bir kadın aradı onları. Ertesi gün bir balıkçı teknesiyle okyanusa açılacağını söyleyen kadın, kardeşlerin isteği üzerine şişeyi tekrar suya bırakma sözü verdi. Ve böylece gerçek yolculuk başladı.

Bir fotoğrafın 6,200 km yol yapıp Fas’ın güneşli bir sahiline varacağını kim tahmin edebilirdi ki? Adeta bir film senaryosu gibi…

İşte şişenin içinde yolculuk eden fotoğrafın duygusal hikayesi…

İki kardeş, iki yıl önce kaybettikleri annelerinin fotoğrafını bir şişenin içine koyup suya atmaya karar verdi.

Şişenin içinde annelerinin bir fotoğrafı ve şişeyi bulan kişinin kendilerini aramasını söyleyen kısa bir not vardı.

İki yıl sonra Fas’tan sürpriz bir haber geldi, fotoğraf bulunmuştu!

Fas’ın Tarfaya şehri tam 6,200 km uzaklıktaydı. Yani fotoğraf gerçekten inanılmaz bir yolculuk yapmıştı!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/message-in-a-bottle-mother-picture-atlantic-beach-morocco/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here