Kendin Yap: Çubuk Kitap Ayraçları

0
5847

Çocukların kendilerinin yaptıkları ürünleri günlük hayatta kullanmaları yaratıcılıklarını ve başarma duygusunu geliştirmelerine de yardımcı oluyor. Üstelik kitap ayraçları bir başka işe daha yarıyor; okuma alışkanlığını pekiştiriyor. Siz de dondurma çubuklarını kitap ayracına dönüştürürken çocuğunuzla birlikte vakit geçirmenin keyfini yaşayabilir kendinize de minik hediyeler yapabilirsiniz. Bu ayraçları yapmak o kadar kolay ki çocuğunuzun tek başına yapmasını isteyebilirsiniz. Bu da sizen kitabınızın sayfalarına gömülebilmek için zaman yaratır.

critter-bookmarks

Kitap ayraçların yapmak için renkli marker kalemlere, dondurma çubuklarına, hareket eden yapıştırılabilir oyuncak gözlere ve isterseniz çıkartmalara ihtiyacınız olacak.

Bütün bu malzemeleri bir masaya yayın ve çocuğunuzun isteğine göre tasarlamasını ve süslemesini isteyin. Çalışmanın sonunda onlarcak yeni kitap ayracınız olacak. Arkadaşlarına, aile üyelerine, komşularınıza dağıtabileceği el yapımı onlarca ayraç! Bu arada bir tane de sizin için yapmasını istemeyi unutmayın. Küçük yaştaki çocuklarınıza siz de yardım edebilirsiniz.

kendin yap

Kaynak: http://www.skiptomylou.org/popsicle-stick-bookmarks/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here