TRENDLER

Keşke Her Şehirde Olsa Diyeceğiniz Oyunsu Kentsel Tasarımlar

Görüntülenme 513

0
Keşke Her Şehirde Olsa Diyeceğiniz Oyunsu Kentsel Tasarımlar

Artık şehirlerde çok daha fazla insan yaşıyor. Ama şehir hayatı hiç kolay değil. Ömrümüzü geçirdiğimiz şehrin sokakları, günümüze güzellikler de katabildiği gibi, getirdiği zorluklar ruh halimizi negatif etkileyebilir. Sıra dışı banklar, akıllı sokak lambaları, eğlenceli bisiklet park yerleri ve daha birçok yaratıcı kentsel tasarım, şehirde yaşayan insanların ruh halini tamamen değiştirebilecek bir etkiye sahip.

İşte bir şehri daha keyifle yaşanabilir kılan, insan ve hayvan dostu yapan, çocuksu ve oyunsu etkisiyle insanların ruh halini değiştirebilen küçük ama etkisi büyük tasarımlardan örnekler…

1. Sokak köpeklerini beslemek için bir çözüm

Plastik boru, hayvanlara birkaç öğün yetecek kadar yemek alabiliyor. Hem yapması kolay, hem de ağaç ya da sokak lambası gibi her dikey yüzeye bağlanabiliyor.

2. Akıllı sokak lambaları

3. Yaya geçidinde karşıya geçmek için beklerken ping pong oynayın.

Solar ağaçlar gelecektir. Parkın orta yerinde şarjınız bitip telefonunuz kapanğında imdadınıza yetişebilirler. Ayrıca oldukça fütüristik ve sanatsal bir görüntüleri var.

5. Merdiven yerine kaydırağa buyurun!

6. Şehrin tasarım kuş evleri

Danimarkalı tasarımcı, kuşları da şehir hayatına dahil etmek için harika kuş evleri tasarlıyor. Kuşların da şehirde iyi bir hayat yaşama hakkı var!

Merak etmeyin, kimse ıslanmıyor. Salıncak, siz tam yaklaşırken sular duracak şekilde tasarlanmış. yine de biraz adrenalinin tadını çıkarabilirsiniz.

8. Yol üzerinde mobil ATM

9. Yüksek atlamada şehir rekoru

Dev bir atlet yüksek bir binanın tepesinden atlıyor. İzlemesi çok eğlenceli değil mi?

 

10. Ördeklere özel yol

 11. Ev rahatlığında bir otobüs durağı

12. Bisikletinizi orman hayvanlarına emanet edebilirsiniz

 13. Salıncaklara dönüştürülen billboard’lar 

14. Gel otur biraz!

15. Şehir merkezinde şekerleme yapmak

Hamaklar, her yeri daha sıcak ve rahat bir yere dönüştürüyor kesinlikle. Bir şehir merkezini bile! Hamaklarda yatan insanlar o kadar rahatlıyor ve sakinleşiyor ki, dönen sohbetlerin güzelliğini siz hayal edin.
16. Işıklı tahterevalliler
Bu tahterevalliler sadece ışıklı değil, hareket etmeye başladıklarında müziği de başlatıyorlar. Şehir ortasında parti zamanı!

17.Yağmurdan koruyan banklar

18. Kaykaycılara özel otobüs durakları

19. Terkedilmiş merdivenlerdeki güneşlenme alanları

 

Kaynak: https://brightside.me/creativity-design/20-urban-designs-we-should-have-in-every-city-497810/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_brightside

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!