TRENDLER

Kimsenin Kendisine Dokunmasına İzin Vermeyen Otizmli Bir Çocuğun Yeni Yardım Köpeğiyle Karşılaşma Anı

Görüntülenme 2447

0
Kimsenin Kendisine Dokunmasına İzin Vermeyen Otizmli Bir Çocuğun Yeni Yardım Köpeğiyle Karşılaşma Anı

Kimsenin kendisine dokunmasına ya da sarılmasına izin vermeyen otizmli bir çocuk, hayatında ilk kez birisiyle fiziksel bir bağ kurdu. Yeni yardım köpeğiyle…

Beş yaşındaki Kainoa Niehaus, iki yıllık bir bekleyişin ardından engellilere yardım etmek üzere eğitilmiş yeni köpeğine kavuştu. Kainoa, yeni yardım köpeği Tornado’ya kavuşmak için ailesiyle birlikte Japonya’dan Amerika’ya geldi.

Küçük çocuğun annesi, oğlunun, köpeği Tornado üzerinde yattığı anın dokunaklı fotoğrafını “Bu anı görüyor musunuz? Hayatımda hiç böyle bir an yaşamadım” notuyla paylaştı.

Tornado and Kainoa with mum Shanna

Otizm, Kainoa gibi çocukların dokunulmaktan rahatsız olmasına ya da büyük üzüntü duymasına sebep olabiliyor. Bu fotoğraf sarılamadığı, yıkayamadığı, giydiremediği, sarılıp yatamadığı ve dokunamadığı oğlunun kendi özgür iradesiyle, bilerek ve isteyerek yeni yardım köpeğinin üzerine yattığını gören bir annenin yüzünü gösteriyor.

Bu, oyun parkında bir arkadaş edinme girişimi sırasında oğlunun sayısız kez başarısız sosyal etkileşim yaşamasına şahit olan bir annenin yüzü. Herhangi bir arkadaş ve herhangi türde bir etkileşimden bahsediyoruz.

Bu anne, ne kadar çabalarsa çabalasın ve otizm terapilerinde ne kadar üzerinde çalışırsa çalışsın ailesi dışında hiç kimseyle sürekli bağ kuramadığı için aylar boyunca her gece ağlayan oğlunun yanı başında oturan bir kadın.

Ve şimdi oğlunun arkasında oturuyor ve sessizce o anı izliyor. O büyük anı. Söyleyecek sözler tükeniyor. Gerçekten tarifsiz bir fotoğraf bu.

Kainoa‘nın annesi Shanna Niehaus şöyle diyor: “Oğlum için verdiğim her hizmet, her teşhis, her yeni tedavi, her harcanan dolar, her doldurulan form, her okul toplantısı, her ileri atılan adım, her geriye atılan adım ve bilinmeyen bir geleceğe duyulan her merak savaşına değer. Bir şekilde Tornado sayesinde her şeyin yoluna gireceğini biliyorum.”

 

Kaynak: http://www.bbc.co.uk/newsbeat/article/37712162/an-autistic-boy-who-cant-be-touched-has-connected-with-a-service-dog

 

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!