Küçük Çocukların Ameliyata Girmesini Kolaylaştırmanın Harika Bir Yolunu Bulan Bir Hastane

0
451

Ameliyat olmak, başına ne geleceğini bilen en güçlü olanlarımız için bile inanılmaz derecede stresli ve ürkütücü bir deneyim olabilir. Ancak neler olup bittiğini bile anlayamayan, parlak ışıklar ve tuhaf kokularla dolu garip bir ortamda ebeveynlerinden ayrılan çocuklar için tam anlamıyla korkutucu olabilir.

Bu nedenle ameliyattan önce yaşanan endişeyi azaltmak için hastane personelinin yapabileceği her şey çok faydalıdır. Bu durumda, hastane içinde bir oyuncak araba ile dolaşmaktan daha rahatlatıcı ne olabilir?

Amerika, Kaliforniya’daki Doctors Medical Center Hastanesi çalışanları, küçük hastalarının ameliyathanenin göz korkutucu ortamına yüzlerinde kocaman bir gülümsemeyle girmelerini sağlıyor. 2 ila 7 yaş arası çocuklar için tasarlanan sevimli mini arabalar, hastalardan ebeveynlere ve doktorlara kadar herkesin rahatlamasını sağlıyor. Çocuklara, pembe bir Volkswagen ile siyah bir Mercedes’ten oluşan iki seçenek sunuluyor.

Arabalar çocuklar tarafından veya uzaktan kumandayla çalıştırılabiliyor. Farları ve stop lambaları da bulunan arabaların radyoları bile var. Böylece çocuklar ameliyattan önce hangi tür müzikle rahatlayabileceklerine kendileri karar verebiliyor.

“Çocuklar ameliyathaneye küçük bir arabaya binerek girebileceklerini öğrendiklerinde yüzleri aydınlanıyor ve çoğu durumda korkuları dağılıyor. Ayrıca, ebeveynler çocuklarının rahatladığını gördüklerinde onlar da rahatlatıyor. Küçük bir hastanın ameliyata giderken ebeveynlerinden koparılması travmatize edici olabiliyor. Bu arabalar, olaya dahil olan herkese yardımcı oluyor.”

Kaynak: https://www.boredpanda.com/mini-cars-hospital-kids-surgery-fear-reduce-doctors-medical-center-california/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here