TRENDLER

Üreten, Araştıran, Kodlayan, Geliştiren, Farklı Kullanmayı Tercih Eden “Maker” Çocuklar!

Görüntülenme 3457

0
Üreten, Araştıran, Kodlayan, Geliştiren, Farklı Kullanmayı Tercih Eden “Maker” Çocuklar!

Bazı çocuklar bilgisayarda sadece oyun oynuyor bazıları ise oynayacağı oyunu kendisi yazmayı, geliştirmeyi, kodlamayı, bilgisayarı farklı bir şekilde kullanmayı tercih ediyor. Maker çocuklar ise yeni endüstrinin en yaratıcı, nitelikli üreticileridir. Yaratıcılık ve ilgi alanları ile ilişkili olarak birbirinden farklı konularda üretim gerçekleştirebilen maker çocuklar kesinlikle geleceği şekillendirecek olanlardır. Maker’ın temelinde; bozmak, sıfırdan yapmak ve geliştirmek vardır.

Peki, maker çocukların diğer çocuklardan farkı nedir?

Sadece var olanla yetinmeyen, üretim isteği sonsuz olan, teknolojiye yakından ilgi duyan, hayallerini ve yaratıcılığını canlı tutan çocuklardır maker çocuklar. Merak, üretim azmi burada oldukça elzem. Bu önemli iki duygu ile çocuklar tutkularının peşinden gidiyor ve istediklerini alıyorlar. Ebeveynlerin bu çocukların merak ve üretim heyecanlarını desteklemeleri, çocukları daha fazla yüreklendirmeleri ise son derece önemli.

Hayallerinin, tutkularının peşinden giden, geleceği şekillendirecek maker çocuklar!

Çocuklardaki özel yetenekleri keşfederek onları ilk yönlendirecek olanlar ebeveynler ve elbette öğretmenleridir. Maker çocuklar ise özellikle öğretmenlerinin verdiği ile hiçbir zaman yetinmeyen, araştıran, sorgulayan, geliştiren ve aradığını bulan çocuklardır.

Çocuklarınızın yaratıcılığını destekleyecek, üretim arzularını artıracak, hayallerini canlı tutacak olan her şeyi destekleyin zira geleceği şekillendirecek olan bu çocuklardır.

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!