TRENDLER

Matematik eğlencelidir!

Görüntülenme 1382

0
Matematik eğlencelidir!

Ey “gerçek hayatta ne işime yarayacak” “büyüyünce işine yarar” diyaloğundan sıkılan küçükler ve büyümeyen, her daim genç ve öğrenmeye meraklı kalanlar, matematik sihirbazı olmaya var mısınız?

İşte size matematiği okul dışında öğrenmek ve hatta öğretmek için küçük ve eğlenceli bir fırsat:

SİHİRLİ MATEMATİKTE 80 KÜÇÜK DENEME

matematik oyunlari

Bu kitapta mantık ve basit matematik bilgisiyle herkes tarafından başarıyla sergilenebilecek 80’den fazla sihirbazlık numarasını açıklamalarıyla bulabilir, aynı zamanda kendi oyunlarınızı geliştirmenin yollarını bulabilirsiniz.

İşbirliği yapacağınız bir arkadaşınızın yardımıyla oyuna katılacak kişinin seçeceği iskambil kartını telepatiyle iletmekten tutun da şaşırtıcı aritmetik hesaplarını akıldan ve bir çırpıda yapıverme numaralarına kadar bir çok oyun! Üstelik sadece kalem, kağıt, iskambil kağıdı, zar, terzi mezurası gibi basit nesnelerle…

Bu kitabı okuduktan sonra büyücü olmayacaksınız. Koskoca bir arabayı yok etmek, şapkadan kuş çıkarmak için biraz daha fazla çalışmanız gerekecek. Oysa matematik çok daha kolay. Sihrin, matematiğin sırlarının etrafında dolaşacak; önce kendinizi sonra çevrenizi eğlendireceksiniz.

Bu oyunları anlamak ve yapıp eğlenmek için basit mantık bilgisi ve dört işlem becerisini edinmiş olmanız yeterli. Kullanışlı olması açısından en kolay, yani bir ilkokul öğrencisinin bile yapabileceği oyunlar, kitabın en başında sunulmuş. Ama oyunların her biri diğerinden bağımsız, yani sayfaları dilediğinizce karıştırabilir, istediğinizi deneyebilirsiniz.

Yeteneksiz olmak gibi bir korkuya kapılmayın, hiçbiri için el çabukluğu gerekli değil. Amaç zekice hayal kurmak ve eğlenmek!

İyi düşünmeler, iyi eğlenceler.

SİHİRLİ MATEMATİKTE 80 KÜÇÜK DENEME

Yazar:    DOMİNİQUE SOUDER

Çevirmen:          Atakan Altınörs

Yayın evi: Bilge Kültür Sanat

Yayın Tarihi:       Nisan 2013

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!