Metropolitan Sanat Müzesi 569 Sanat Kitabını Ücretsiz Olarak Kullanıma Açtı

0
845

Metropolitan Sanat Müzesi’nin son 50 yılda sanat tarihi üzerine çıkan toplam 569 yayınına ücretsiz olarak ulaşmak, okumak, indirmek ve araştırmak artık mümkün.

Ücretsiz sanat kitapları ve katalogları arasında kaybolarak saatler geçirmeye hazırsanız, müzenin MetPublications sayfası sizi bekliyor. Müzenin kullanıma açtığı sanat kitapları ve kataloglar; sanatsal, kültürel ve tarihsel olarak geniş bir çeşitlilik gösteriyor. Sitede eski Mısır kaligrafisinden İtalyan ressamlara, antik Asya sanatından Fransız Art Deco sanat akımına kadar pek çok konuda kitaba ücretsiz olarak ulaşmak mümkün.

MetPublications sayfasındaki çoğu kitabın altında, o kitaba ait kısa bir tanıtım ve içindekiler listesinin yanı sıra kitabın yazarı, hakkındaki eleştiriler, aldığı ödüller ve ilgili başka kitaplara yönelik linkler de yer alıyor. Kitaplar online olarak okunabiliyor ya da PDF olarak indirilebiliyor. Metropolitan Sanat Müzesi’ne ait en güncel sanat bültenleri, sergi ve koleksiyon katalogları ve müzeye ait Met’s Journal dergisinin tüm eski sayıları da ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Oldukça pahalı fiyatlara satılan kalın ve özel ciltli sanat kitaplarını PDF olarak ve ücretsiz bir şekilde indirmek istiyorsanız, müzenin sunduğu bu harika fırsatı sakın kaçırmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here