TRENDLER

NASA TV: Uzay Hakkında Her Şey

Görüntülenme 580

0
NASA TV: Uzay Hakkında Her Şey

NASA TV, çeşitli kanallar üzerinden 24 saat boyunca düzenli olarak halka açık eğitim programları ve canlı yayınlar yapıyor. Önceden kaydedilmiş eğitim programlarının yer aldığı NASA TV’de aynı zamanda Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan dünyanın uzaydan görünüşü, uzay yürüyüşleri, roket fırlatma anları ya da uzay mekiği içindeki hayat gibi heyecan verici canlı yayınlar izlemek de mümkün.

2011 yılından beri yayın yapan NASA TV’nin programları arasında NASA’nın tarihine dair fotoğrafların ve videoların yer aldığı “NASA Galeri”; haber ve medya yayıncıları için yayına sunulan “Video Dosyaları”; okullara özel programların yer aldığı “Eğitim Dosyaları”; “NASA Köşesi” ve “NASA 360” gibi NASA’nın farklı yönlerine odaklanan programlar ve tüm NASA merkezlerinden haberlere yer verilen “NASA’da Bu Hafta” yer alıyor. Uluslararası Uzay İstasyonu ISS’den yapılan canlı yayın ve yorumlar ise her gün sabah 11.00’de (EST) başlıyor ve gün boyunca tekrarlanıyor.

NASA’nın TV kanallarında aynı zamanda 24 saat canlı yayın yaptığı Uzay Gemisi görevleri, ISS (Uluslararası Uzay İstasyonu) etkinlikleri (uzay yürüyüşleri, röportajlar, eğitsel yayınlar), basın toplantıları ve roket fırlatma anları da yer alıyor.

NASA’nın tüm yayınlarına ve sosyal medya hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi / Twitter / Facebook / Instagram / YouTube

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!