TRENDLER

NASA'dan 140,000 Uzay Görselini İçeren Ücretsiz Online Kütüphane

Görüntülenme 1188

0
NASA'dan 140,000 Uzay Görselini İçeren Ücretsiz Online Kütüphane

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, tamamı ücretsiz ve indirilebilir fotoğraf, video ve ses kayıtlarını içeren 140.000 yüksek çözünürlüklü dosyadan oluşan çok özel bir bir kütüphane oluşturdu. Bu kütüphanede; gezegenlere, aylara, nebulalara ve önemli uzay görevlerine ait görsel ve sesli içerikleri dosya türüne göre aramak mümkün. Son yüz yılı kapsayan kütüphanede kullanıcılar, 1920 ile 2019 yılları arasındaki herhangi bir zaman dilimine odaklanarak arama yapabilirler.

Her dosya, konuyla ilgili tarih ve temel bilgileri içeren yazıları da içeriyor. Kütüphaneye NASA’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz:
https://images.nasa.gov/

Güney Afrika ve çevresindeki okyanusların, NASA / NOAA Suomi Ulusal Kutupsal Yörünge ortaklığındaki uzay aracı tarafından çekilen görüntüsü

Hubble Uzay Teleskobu, Spitzer Uzay Teleskobu ve Chandra X-Ray Gözlemevi’nden samanyolu galaksimizin merkez bölgesinin görüntüleri…

Hubble Uzay Teleskobundan Jüpiter’in atmosferindeki renkli auroralar.

NASA’nın Mars’taki uzay aracı Meraklı Mars Gezgini Curiosity’deki kameradan (Mastcam) alınan bu görüntü, Mars’taki “Murray Tepeleri” bölgesinden.

Hubble Uzay Teleskobundan Carina Bulutsusu (Nebula)

Voyager 1’den çekilen Jüpiter fotoğrafı

Ay

 

Kaynak: https://www.thisiscolossal.com/2019/06/nasa-image-library/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!