NASA’dan 140,000 Uzay Görselini İçeren Ücretsiz Online Kütüphane

0
2088

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, tamamı ücretsiz ve indirilebilir fotoğraf, video ve ses kayıtlarını içeren 140.000 yüksek çözünürlüklü dosyadan oluşan çok özel bir bir kütüphane oluşturdu. Bu kütüphanede; gezegenlere, aylara, nebulalara ve önemli uzay görevlerine ait görsel ve sesli içerikleri dosya türüne göre aramak mümkün. Son yüz yılı kapsayan kütüphanede kullanıcılar, 1920 ile 2019 yılları arasındaki herhangi bir zaman dilimine odaklanarak arama yapabilirler.

Her dosya, konuyla ilgili tarih ve temel bilgileri içeren yazıları da içeriyor. Kütüphaneye NASA’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz:
https://images.nasa.gov/

Güney Afrika ve çevresindeki okyanusların, NASA / NOAA Suomi Ulusal Kutupsal Yörünge ortaklığındaki uzay aracı tarafından çekilen görüntüsü
Hubble Uzay Teleskobu, Spitzer Uzay Teleskobu ve Chandra X-Ray Gözlemevi’nden samanyolu galaksimizin merkez bölgesinin görüntüleri…
Hubble Uzay Teleskobundan Jüpiter’in atmosferindeki renkli auroralar.
NASA’nın Mars’taki uzay aracı Meraklı Mars Gezgini Curiosity’deki kameradan (Mastcam) alınan bu görüntü, Mars’taki “Murray Tepeleri” bölgesinden.
Hubble Uzay Teleskobundan Carina Bulutsusu (Nebula)
Voyager 1’den çekilen Jüpiter fotoğrafı
Ay

Kaynak: https://www.thisiscolossal.com/2019/06/nasa-image-library/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here