TRENDLER

Okula Dönüş için 29 Harika Kapı Süslemesi

Görüntülenme 31364

0
Okula Dönüş için 29 Harika Kapı Süslemesi

Öğrencilerinize “Hoş geldin” demek için sınıf kapınızı süslemekten daha güzel ne olabilir! Eğer sınıf kapınızı süslemenize izin verilmiyorsa duvarları ya da panoyu da süsleyebilirsiniz. Renkli kartonlar, kağıtlar ve makasla hazırlayabileceğiniz bu 29 harika sınıf kapısı, size ilham verebilir.

1. Bir Minion’u kim sevmez!

“İstekli ol. Daha azı değersizdir.”
“İstekli ol. Daha azı değersizdir.”

Çılgın Hırsız filminin sevimli kahramanları Minion’lara bütün çocuklar bayılıyor. Filmi görmeyenlerin bile tanıdığı bu kahramanların açtığı sınıf kapısından girmeyi kim istemez! İsterseniz kapıdaki “İstekli ol” mesajını çocuklara vermek istediğiniz değere göre “Saygılı ol”, “Bir okuyucu ol” ya da “Gayretli ol” gibi sloganlarla değiştirebilirsiniz.

2. Başarıya giden yoldayız!

süslü sınıf kapıları

Özel trafik işaretleri, renkli kartonlardan yapılan yollar, şeritler ve arabalarla süslenen bu kapıda eğitim yılı için önem taşıyan ‘bayramlar, kitap fuarları, geziler’ gibi tarihler de işaretlenmiş.

3. Tatlı tatlı öğrenme zamanı

süslü sınıf kapıları

Bu kapının kültürel kökenlerini açıklamak gerekiyor önce. S’more, bir ABD geleneği olmasına karşın son yıllarda Kanada’da da bilinen bir tatlı. Gece kamp ateşi etrafında yenilen, iki parça kraker arasına sürülen çikolata ve marsmellow’la yapılan sandviç olarak tarif edilebilir. Köpükten yapılan şekerlemelerle bu kapı, öğrencilere “dokunarak da hissedebilecekleri” yapısı ile “Sınıfa hoş geldin” demenin en güzel yollarından biri. Tatlı olarak daha Türkiye’ye özgü seçenekler de bulunabilir elbette.

4. Okula yeniden zıplamak

süslü sınıf kapıları

Kurbağa şeklinde kesilen kalın yeşil kartonlarla kaplı ve üzerine de güzel bir göl resmi çizilen bir kapı öğrencileri yerinden zıp zıp zıplatabilir.

5. Yuvaya hoş geldiniz

süslü sınıf kapıları

Öğrencilerinizden birer kuş çizmelerini, boyamalarını ve üzerine isimlerini yazmalarınızı istediğinizde size kalan bu yuvanın olduğu ağacı yapmak… Gövdeyi ve dalları karton ve krapon kağıtlarından yapabilirsiniz. Kapıya kendi adınızı ya da sınıfınızı ve şubenizi de yazabilirsiniz. “Demet Öğretmenin Yuvasına Hoş Geldiniz” ya da “2-D’nin Yuvasına Hoş Geldiniz” gibi…

6. Bir şaheser ol

süslü sınıf kapıları

Öğrencilerinizin yaptığı ve sanatın çeşitli dallarındaki ustalara ait resim, yazı ya da çizim çalışmalarından oluştaracağınız bir kolaj ile onlara “şaheser” yaratmaları konusunda ilham verebilirsiniz.

7. 3, 2, 1…

İyi bir başlangıç yapmak için kapalıyız!
İyi bir başlangıç yapmak için kalkışa geçtik!

Ve fırlat! Bu kapı öğrencilerinizi yeni bir öğrenme dünyasına davet ediyor. Bulutlara ders konularını ya da öğrencileriniz o dönem edinmesini istediğiniz becerileri yazarak onlara daha iyi bir motivasyon sağlayabilirsiniz.

8. Okula dönüş malzemeleri

süslü sınıf kapıları

Her çocuk boya kalemlerini sever. Bu kapı tüm öğrencilerinizi bir boya setindeki parlak ve canlı renkler gibi kutluyor. Boyaların üzerine çocukların isimlerini yazabilirsiniz.

9. Hazıııırrr mısın?

Birinci sınıfa hazırrrrııız.
Birinci sınıfa hazırrrrııız.

Kağıt tabaklardan yapılan korsanlar çocuklar için harika bir “Okula hoş geldin” çalışması. Üstelik bu kapıyı da benzersiz hale getiriyorlar.

10. Taco hakkında bir şeyler

süslü sınıf kapıları

Çizgi filmler ve çocuklar için yapılan animasyonlar nedeniyle artık hemen herkesin bildiği Taco, aslında geleneksel bir Meksika yemeği. Taco resimleri üzerine çocukların adlarını yazabilirsiniz. Üstelik siz kendi sınıfınızın kapısını lahmacun, pizza ya da gözleme gibi farklı alternatiflerle de süsleyebilirsiniz. “Bu lezzetli sınıfa hoş geldiniz” diye yazınca da, her şey tamam!

11. “Bakın kimler gelmiş!”

süslü sınıf kapıları

Öğrencileriniz “Bakın içeride kimler patlıyor? (‘Kimler gelmiş?’ anlamına da geliyor)” sorusunun yazdığı kocaman bir patlamış mısır paketinin olduğu sınıfa girmek için yarışacak. Sarı yapışkan notlukları keserek patlamış mısır görüntüsü elde edebilirsiniz. Üzerlerine bir şeyler de yazabilirsiniz.

12. Yukarı, yukarı ve uzağa

Maceramızın başladığı yer.
Maceramızın başladığı yer.

Bu Up (Yukarı) filmi temalı kapı, öğrencilerinizin bu yıl derslerde işleyeceğiniz ve ziyarete gideceğiniz yerler hakkındaki hayal dünyalarını harekete geçirecek.

13. Sepete hoş geldin

süslü sınıf kapıları

Elmalar, “okula dönüş” temasının klasik süslerindedir ve bu kapı eğlencenin ölçü birimi. (Bushel, ABD ve İngiltere’de  kuru nesnelerin hacimlerini ölçmek için kullanılan bir hacim ölçü birimi.)

14. Bütün o parıltılar

enhanced-17887-1408495705-16

Define adası, elmaslar, pırlantalar… Bir sınıf ve içindeki öğrencilerini benzetmek için daha iyi bir örnek olabilir mi? Mücevler resimlerinin üzerine öğrencilerin isimlerinin yazıldığı bu kapı göz kamaştırıyor.

15. Her çocuk bir çiçek gibi açıyor

Bakın kim parlıyor?
Bakın kimler açıyor?

Öğrenciler bu aydınlık ve neşe dolu kapıyı okuldaki ilk günlerinin üzerinden çok uzun yıllar geçse bile hatırlayacak.

16. Sonbahar teması

Bizim topraklarımıza hoş geldiniz.
Bizim topraklarımıza hoş geldiniz.

Sonbahar temalı bu kapı öğrencilerinizin bu yeni mevsime rahat bir geçiş yapmasına yardımcı olacak.

17. Tak, tak!

Portakal, ikinci sınıfa başlamaktan memnun musun?
Portakal, ikinci sınıfa başlamaktan memnun musun?

Kesilmiş meyve resimleri ve büyük harfler, bu ders yılına yepyeni bir enerjiyle başlamanızı sağlayacak içecek etkisi için yeterli…

18. Çocuk kitaplarından esintiler

Hoş geldiniz çok aç öğrenciler!
Hoş geldiniz aç öğrenciler!

Bu kapı 1969’da yayınlandığından bu yana pek çok ödül alan “Aç tırtıl” kitabından (Yazarı Eric Carle) esintiler taşıyor. Siz de favori çocuk yazarlarına ait temaları kapılarınızı süslemede kullanabilirsiniz.

19. Tekerlemeler

Bakın sınıfımızda kim var!
Bakın sınıfımızda kim var!

Çika çika bum bum, hoş bulduk okulum! Öğrenciler bu kapının üzerinde yazanları yüksek sesle okumaya bayılacak.

20. Tatlı bir başlangıç

Beşinci sınıf tatlı olacak.
Beşinci sınıf tatlı olacak.

Çok açık ki, beşinci sınıf çok tatlı olacak hele üzerinde bir kirazla! Her kekin üzerine öğrencinizin adını ve sevdiği bir şeyi yazabilirsiniz.

21. Yükseği hedefle

Bu eğitim yılı için amacımız...
Bu eğitim yılı için hedeflerimiz…

Bu kapı süsünü öğrencilerinizle birlikte yapabilirsiniz. Bunun için çocukların renkli kartonlara kollarının izini çıkarmaları gerekiyor. Daha sonra da üzerlerine bu ders yılı için kendilerine koydukları hedefleri yazmaları… Daha iyi İngilizce öğrenmek, hayvanların hayatı hakkında bilgi edinmek, yeni yerleri keşfetmek…

22. Bakın kim var burada!

süslü sınıf kapılarıKediler kız erkek tüm çocukların sevdiği hayvanlardan. Herkes kendi kedisini süslesin!

23. Gideceğiniz yerler!

enhanced-32646-1408543283-5

Şapkadaki Kedi ve Loraks gibi unutulmaz çocuk kitaplarının yazarı Dr. Seuss’tan esinlenilen bu kapıda okla gösterilen istikametler, öğrencilerinizin coğrafya derslerinde öğreneceği yerlerin adı da olabilir, kitaplardaki hayali ülkeler de…

24. Teknolojisiz olmaz

süslü sınıf kapıları

Çocuklar teknolojiyi o kadar iyi kullanıyor ki, okula dönüş için Instagram temalı bu kapı harika olabilir. Yaz fotoğraflarından öğrencilerin deneyimlerine ya da bu yıl okuyacağınız kitaplardan hayvanat bahçesi ziyaretine kadar bu yıl yapacaklarınıza uzanan bir dizi fotoğrafla sınıfınızın kapısını süsleyebilirsiniz.

25. Hoş geldinizzzzz! Zzzz

süslü sınıf kapıları

Öğrencileriniz okulun ilk günü sınıfta, kovandaki arılar gibi vızıldayacak.

Kovana hoş geldiniz. Bulunabileceğiniz en iyi yer. (Burada İngilizce’de be (olmak) ve bee (arı) sözcüklerinin benzeşmesiyle bir ‘kelime oyunu’ yapılmış.)

26. Siyah ve rengarenk

süslü sınıf kapıları

Siyah kartonla kaplanmış kapıya yapıştırılan renkli bulutlar ve üzerine kalınca yazılan öğrenci isimleri… Sınıfınız şimdiden en çok bilinenler arasında…

27. Ne kadar tatlı

Birinci sınıf ne kadar da tatlı
Birinci sınıf ne kadar da tatlı

Dondurma temalı, parlak kağıt kaplı bu kapı, “tatlı bir yıla başlangıç” için çocuklara mükemmel bir karşılama yapıyor.

28. Derinlere

Bayan Beers’ın okyanus mercan kayalığına hoş geldiniz. 
Bayan Beers’ın okyanus mercan kayalığına hoş geldiniz.

Okyanus temalı bu kapıyla, öğrencilerinize derinlere dalma fırsatı sunabilirsiniz.

29. Denizin altında

süslü sınıf kapıları

Bu, öğrencilerinizin asla unutamayacağı bir kapı!

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/weareteachers/29-awesome-classroom-doors-for-back-to-school-h0xt

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!