TRENDLER

Onları Hayatta Tutan Dostlukları

Görüntülenme 259

0
Onları Hayatta Tutan Dostlukları

Sam Admonds, belgesel ve çevrenin korunması üzerine yaptığı projelerle dikkat çeken Avustralyalı bir fotoğraf sanatçısı. Queensland Sanat Koleji’nde fotoğrafçılık eğitimi alan hem okurken hem de çalışırken çok sayıla ulusal ve uluslararası ödül kazanan Admonds, Avustralya’nın yanı sıra Güney Doğu Asya ve ABD’de de sergiler açtı. Halen Kanada’da yaşayan genç sanatçının 2013’te Bangladeş’te çektiği fotoğraflar ise çocuklar ve evcil hayvanlar arasındaki dostluğun her koşulda devam ettiğini gösteriyor:

“2013’ün Ocak ayında Bangladeş Dakka’da Chobi Mela Fotoğraf Festivali’ndeyken, 10 sokak çocuğunun evi olan kentin kuzey kısmında Robindra Snorbod adlı küçük bir parkla karşılaştım. Sokak çocukları para için dileniyor, geridönüşüme satmak için plastik kaplar topluyor ve daha da önemlisi kazandıkları her kuruşu besledikleri 10 köpek ile paylaşıyorlardı.”

Sanatçı, festival sırasında bu çocuklarla köpeklerle bir hafta geçirmiş ve onların günlük rutinleri, hayatta kalma yöntemleri hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışmış. O sürede bir dizi portre fotoğraflarını çekmiş. “Burada her fotoğrafta Robindra çocukları tek başına. Ama bir arada olduklarında bir ailenin üyeleri haline geliyorlar. İki türün bir araya geldiği ve bu her iki türün de dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde olduklarına önem vermedikleri bir aile” diyen Admonds, şunları söylüyor:

“Bu portreler, gücü, esnekliği ama tüm bunlardan daha da önemlisi yetim ve kimsesiz çocuklarla, onların evlat edindiği köpekler arasındaki yoldaşlığı gösteriyor.”

Çocuklardan poz vermesi istenmemiş. Çerçeveye girmişler ve sevdikleri arkadaşlarıyla objektife bakmışlar. Admonds, bu serinin basılı olan fotoğraflarının satışından elde edilen gelirin Robindra çocukları ile hayvan hakları için çalışan bir kuruluşun 2016’daki projelerini desteklemekte kullanılacağını da belirtiyor.

Sumaia ve Tiger

dostluk

Shakil ve Jax

dostluk

Osman ve Tiger

dostluk

Noyon ve Bullet

dostluk

Ladin ve Michael

dostluk

Rabi ve Kalu

dostluk

Al Amin ve Michael

dostluk

Rubel ve Romeo

dostluk

Kaynak: http://www.boredpanda.com/robindra-boys-orphans-adopted-dogs-portraits-sam-edmonds ve samedmondsphoto.com

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!