TRENDLER

ÖRAV, Fark Yaratan Öğretmenleri Seçiyor

Görüntülenme 1051

0
ÖRAV, Fark Yaratan Öğretmenleri Seçiyor

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek veren Öğretmen Akademisi Vakfı, #farkyaratanöğretmen başlıklı bir kampanya başlattı. Kampanyaya Arda Türkmen, Sinan Güler, Sunay Akın, Haldun Dormen gibi ünlüler de destek veriyor.

“Herkesin hayatta kendisine değer katmış bir öğretmeni vardır” düşüncesiyle yola çıkan Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında bir projeye imza atıyor. “Fark Yaratan Öğretmen” isimli proje kapsamında katılımcılar Vakfın sosyal medya hesapları üzerinden hayatları boyunca sevgi, saygı ve minnettarlıkla hatırladıkları öğretmenlerini anlatıyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, kendi hayatında “fark yaratan öğretmeni” olan herkesi projeye davet ediyor.

Katılımcılar, kasım ayı boyunca farkyaratanogretmen.com sayfasını ziyaret ederek en değer verdiği öğretmeniyle ilgili anısını yazı, video ya da fotoğrafla paylaşabiliyor. Projeye katılımcılar, farkyaratanogretmen.com sayfasının yanı sıra #farkyaratanöğretmen etiketiyle de sosyal medya hesaplarından diledikleri formatta paylaşımda bulunabiliyor.

Kampanya bitiminde ise katılımcılar arasından jürinin oylarıyla seçilen bir hikayenin sahibi, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından 28 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek Eğitim Şenliği’nin konuğu olma fırsatı yakalıyor.

Ünlüler de Fark Yaratan Öğretmenlerini Anlattı

Basketbolcu Sinan Güler, ÖRAV'ın kampanyasına ilkokul ve lise öğretmeniyle ilgili anılarını anlatarak katkı koydu.
Basketbolcu Sinan Güler, ÖRAV’ın kampanyasına ilkokul ve lise İngilizce öğretmenleriyle ilgili anılarını anlatarak katkı koydu.

Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya ünlüler de destek veriyor. Ünlü şef Arda Türkmen’in lisedeki tarih öğretmenini anlatmasının ardından milli basketbolcu Sinan Güler de ilkokul öğretmeni ile lisedeki İngilizce öğretmeniyle anılarını aktarıyor. Kampanyaya ayrıca duayen tiyatro ustası Haldun Dormen ve şair-yazar Sunay Akın da destek videosu çekerek katılıyor.

Şair ve yazar Sunay Akın da kendi fark yaratan öğretmenlerini anlattığı videoyla kampanyaya katıldı.
Şair ve yazar Sunay Akın da kendisi için fark yaratan öğretmenlerini anlattığı videoyla kampanyaya katıldı.

ÖRAV hakkında

Öğretmen Akademisi Vakfı, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 250 eğitmenden oluşan ekibi ile, 81 ilde 120 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!