TRENDLER

Otizmli Çocuğun Saçını Kesebilmek için...

Görüntülenme 1255

0
Otizmli Çocuğun Saçını Kesebilmek için...

Otizmli çocuklara ulaşmak kimi zaman kolay olmuyor. Günlük hayata dair ayrıntılar onlar için bazen büyük birer korku ya da mücadele kaynağı olabiliyor.Ancak bazen küçük bir tavır değişikliği güzel sonuçları da beraberinde getirebiliyor. İşte böyle bir örnek…

Kısa bir süre önce otizm tanısı konan Manson, saç kestirmekten hiç hoşlanmıyor, berber James Williams ne zaman saçlarını kesmeye çalışsa hemen kaçıyor. Bunun üzerine berber, başka bir yol bulmaya karar vermiş. Saç kesiminde kullandığı malzemeleri alarak Mason’ın seviyesine inmiş. Böylece küçük çocuk sadece saçlarını kestirmekle yetinmemiş berbere bir teşekkür sarılması da hediye etmiş.

Williams facebook safyasında “İkimiz de sessizce yere uzandık ve o saçlarını kesmeme izin verdi. Sevdiğim işte yeni bir şey başarmak, yeniden!” diye yazmış.

Mason saçlarını kestirmekten korkuyordu ve berber geldiğinde kaçıyordu.

otizmli çocuk berberBerberi James Williams, kullandığı eşyaları Mason’un seviyesine indirmeye karar verdi.

barber-haircut-autistic-boy-mason-james-williams-7“İkimiz de sessizce yere uzandık ve o saçlarını kesmeme izin verdi. Ben de ilk kez onun saçlarını güzelce kesebildim” diyor.

barber-haircut-autistic-boy-mason-james-williams-12Kaynak: http://www.boredpanda.com/barber-haircut-autistic-boy-mason-james-williams/

 

Etiketler
Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!